کتاب صوتی ملت عشق با اجرای جدیدی از جمعی از گویندگان نشر آوانامه، داستان شمس و مولانا، یکی از شگفت‌انگیزترین داستان‌های عرفانی دنیا است عشقی که با گذشت هشتصد سال هنوز طراوت و تازگی خود را حفظ کرده است و هربار خواندنش، شوری جدید در سر می‌اندازد. اجرای جدید کتاب صوتی ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک و ترجمه‌ی روان ارسلان فصیحی، هم اکنون در اختیار شما است.

الیف شافاک در ۲۵ اکتبر ۱۹۷۱ در فرانسه از پدر و مادری ترک زاده شد. در پی جدایی والدینش همراه مادرش به ترکیه برگشت و مشغول به تحصیل در رشته‌ی روابط بین‌الملل در دانشگاه فنی خاورمیانه در آنکارا شد و لیسانس و فوق لیسانس مطالعات زنان و دکتری علوم سیاسی گرفت. همزمان با تکمیل تحصیلاتش کتاب‌هایش را نیز منتشر می‌کرد. الیف شافاک در سال ۱۹۹۸ با رمان پنهان برنده جایزه رومی، که به بهترین اثر ادبیات عرفانی ترکیه تعلق می‌گیرد، شد. او نشان شوالیه را که از مدال‌های فرهنگی کشور فرانسه است دریافت کرده و بارها به فهرست نهایی و اولیه جوایز جهانی از جمله جایزه ادبیات داستانی زنان «اورنج» (بیلیز)، جایزه دستاوردهای زنان آسیایی، جایزه مهم «ایمپک دوبلین»، ادبیات داستانی مستقل بریتانیا، جایزه بین‌المللی روزنامه‌نگاری و … راه پیدا کرده‌است. کتاب‌های او مانند ملت عشق و سه دختر حوا در ایران هم خوانندگان بسیاری پیدا کرده است.

کتاب صوتی ملت عشق


دون میگوئل آنخل روئیز نویسنده‌ی کتاب صوتی چهار میثاق در این کتاب به ما چهار پیمانی را آموزش می‌دهد که اگر این عهدها را با خودمان ببندیم و این چهار میثاق را در افکار و رفتار خود در زندگی به کار بگیریم، می‌توانیم زندگیمان را بهبود ببخشیم. هدف نویسنده از نوشتن این کتاب این بوده است که نسل‌های جدید با مطالعه و استفاده از آموزه‌های این کتاب، دنیا را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنند.

دون میگوئل آنخل روئیز، در ۲۷ آگوست ۱۹۵۲ در مناطق روستایی مکزیک به دنیا آمد. او نویسنده‌ی متون معنوی تولتک و نئوشمنیستی است. روئیز کوچکترین فرزند از بین سیزده کودک خانواده بود. او به دانشکده‌‎ی پزشکی رفت و جراح شد. روئیز سال‌ها همراه با برادرانش به انجام امور پزشکی مشغول بود تا زمانی که تصادفی برای او رخ داد این تصادف او را تا آستانه‌ی مرگ پیش برد، این تصادف مسیر زندگی‌ او را تغییر داد. روئیز بعد از بهبودی، نزد مادر خود برگشت تا آموزه‌های اخلاقی بیشتری را از او یاد بگیرد. سپس به شاگردی یک شمن درآمد و درنهایت به آمریکا مهاجرت کرد. دون میگوئل روئیز که به دو زبان اسپانیایی و انگلیسی مسلط است، در ایالات متحده سخنرانی‌هایی انجام می‌دهد.

کتاب صوتی چهار میثاق


کتاب صوتی جز از کل نوشته استیو تولتز است که با ترجمه پیمان خاکسار و صدای پوریا رحیمی سام و رامین بیرق‌دار منتشر شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۸ منتشر و همان سال نامزد جایزه بوکر شد. تولتز برای نوشتن این کتاب ۵ سال زمان صرف کرده است. این کتاب ماجرای یک پدر و پسر و درگیری‌های عجیب آنها است.

تولتز در مصاحبه‌ای درباره خودش گفته است: «آرزوی من نویسنده شدن نبود، اما همیشه می‌نوشتم. در کودکی و نوجوانی شعر و داستان کوتاه می‌نوشتم و رمان‌هایی را شروع می‌کردم که بعد از دو و نیم فصل، دیگر دوست نداشتم تمام‌شان کنم. بعد از دانشگاه دوباره به نوشتن رو آوردم. درآمدم خیلی کم بود و فقط می‌خواستم با شرکت در مسابقات داستان‌نویسی و فیلم‌نامه‌نویسی پولی به دست بیاورم تا بتوانم زندگی‌ را بگذرانم، که البته هیچ فایده‌ای هم نداشت. زمانی که هی شغل عوض می‌کردم یا، بهتر بگویم، از نردبان ترقیِ هر کدام از مشاغل پایین می‌رفتم، برایم مشخص شد هیچ کاری غیر از نویسندگی بلد نیستم. رمان‌نویسی تنها گام منطقی‌ای بود که می‌توانستم بردارم. گمان می‌کردم یک سال طول می‌کشد، ولی پنج سال طول کشید. زمان نوشتن تحت‌تأثیر کنوت هامسون، لویی فردینان سلین، جان فانته، وودی آلن، توماس برنارد و ریموند چندلر بودم.»

کتاب صوتی جز از کل


تعامل با دیگران بزرگ‌ترین چالشی است که هر فردی با آن روبرو است و فرقی نمی‌کند که شغل، اهداف یا تمایلات شما چه باشند. شما می‌توانید با بکار بردن اصولی که در کتاب صوتی «آیین دوست‌یابی» دیل کارنگی به آنها اشاره خواهدشد، میزان اعتماد به نفس‌، نفوذ و تاثیرگذاری‌تان را بالا ببرید. یاد خواهید گرفت که چگونه دیگران را وادار کنید در کنار شما کار کنند، بدون این‌که مانع حرکت آنها در مسیر خودشان شوید. با صرف زمان کافی و تلاش برای یادگیری تعامل بهتر با افرادی که در اطراف ما وجود دارند، می‌توانیم توانایی‌ها‌یمان را افزایش دهیم تا هر کاری که بخواهیم را انجام دهیم.

کتاب صوتی آیین دوست یابی


کتاب صوتی راهبی که فراری‌اش را فروخت اثری از رابین شارما برای متحول کردن زندگی شماست. رابین شارما، نویسنده و سخن‌ران انگیزشی کانادایی در این کتاب با شما از رازهای ظریف موفقیت سخن می‌گوید.

رابین شارما در سال ۱۹۶۵ به دنیا آمد. او یک نویسنده و سخن‌ران محبوب کانادایی است. شارما مجری معروف حال حاضر برنامه‌های تلویزیونی هم هست و سال‌ها است که در زمینه‌ رشد فردی می‌نویسد و به افراد مختلف آموزش می‌دهد. رابین شارما در سن ۲۵ سالگی دچار تحولی درونی شد و تصمیم گرفت از کار وکالت استعفا دهد و سخنران انگیزشی شود.

شارما از سال ۱۹۹۴ تا حال حاضر سیزده کتاب منتشر کرده است که آخرین کتاب او مشهورترین اثرش «باشگاه ۵ صبحی‌ها» نام داد.

«باشگاه ۵ صبحی‌ها» شاهکار رابین شارما در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و توانست تحولی بنیادی در مدیریت فردی ایجاد کند. کتاب دیگر او که آن هم با استقبال خوبی روبه‌رو شد همین کتابی است که پیش روی شماست، راهبی که فراری‌اش را فروخت.

کتاب صوتی راهبی که فراری اش را فروخت

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin