کتاب صوتی هری پاتر و سنگ جادو اولین کتاب از مجموعه کتاب‌های هری پاتر نوشته‌ی جی.کی. رولینگ است که اولین بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. این کتاب زندگی بسیاری از نوجوانان و جوانان را برای همیشه تغییر داد و در ابتدای انتشارش طرفداران زیادی نداشت اما چهار سال بعد از انتشارش و زمانی که فیلمی موفق از روی آن ساخته شد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد.

این کتاب جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های نوجوانان در چندین دهه بوده است و هم‌چنین به دلیل جزییات دقیقی که دارد قدرت درک نوجوانان را تا حد زیادی بالا می‌برد. بدون شک افراد نوجوان از شنیدن این کتاب بسیار لذت خواهند برد.

جی کی رولینگ، با نام کامل جوآن کاتلین رولینگ، یکی از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی‌زبان جهان است که اکثرا او را به عنوان نویسنده‌ی مجموعه کتاب‌های پرطرفدار هری پاتر می‌شناسند. رمان‌های رولینگ در سراسر جهان بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه فروش رفته‌اند، جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند و بر فیلم‌ها، سریال‌ها و نمایش‌های بسیاری اثرگذار بوده‌اند.

دانلود کتاب صوتی هری پاتر و سنگ جادو


کتاب صوتی سالتو نوشته مهدی افروزمنش است که با صدای اشکان عقیلی‌پور منتشر شده است.در کتاب سالتو هم مهدی افروزمنش مانند آثار دیگرش به سراغ محله‌ها و مردم فراموش‌شده شهر می‌رود و روایتی تازه از دل اتفاقات آن‌ها بیرون می‌کشد. قرار است سریالی به نام یاغی به کارگردانی محمد کارت و بازی پارسا پیروزفر و طناز طباطبایی بر اساس این رمان ساخته شود.

اولین تجربه‌ی مهدی افروزمنش در وادی داستان و داستان‌نویسی مربوط می‌شود به داستان بلند تاول که در سال ۱۳۹۳ به عنوان بهترین داستان جایزه‌ای موسوم به جایزه‌ی ادبی هفت اقلیم معرفی شد. این جایزه در آن زمان به شکل مسابقه‌ای برای علاقه‌مندان مبتدی در داستان‌نویسی طراحی شده بود و افراد اول تا سوم مبلغی را به عنوان جایزه دریافت می‌کردند.

کتاب اول مهدی افروزمنش، تاول، در سال‌های ۱۳۷۰ در محله‌ی فلاح تهران اتفاق می‌افتد که به درگیری‌ها و دعواهای وقت و بی‌وقت اهالی آن شهرت دارد. راوی داستان پسری نوجوان به نام امید است و داستان درگیری پلیس و قاچاقچی‌های محل، نحوه‌ی تحقیقات پلیس و غیره را برای مخاطب به سادگی و روانی تعریف می‌کند.

دومین رمان نوشته‌ی مهدی افروزمنش همان رمان محبوب سالتو است که از آن فیلم‌نامه‌ی سریال یاغی گرته‌برداری شده است. این رمان درمورد پسری کشتی‌گیر است که روحیه‌ای جسور و بدنی چالاک دارد. او که در پایین‌ شهر تهران زندگی می‌کند، حالا فرصتی پیدا کرده تا جایگاه خودش را به عنوان یک قهرمان جوان تثبیت کند. این رمان به شکلی هیجان‌انگیز و غیرقابل پیش‌بینی پیش می‌رود و مخاطب خود را تا انتها با خود همراه نگه می دارد. سالتو را نشر چشمه منتشر کرده و تا امروز آن را یازده بار تجدید چاپ کرده است.

دانلود کتاب صوتی سالتو


کتاب صوتی ربکا اثری از دافنه دو‌موریه است. این رمان درباره زن جوانی نوشته شده است که به‌عنوان ندیمه‌ی زنی میانسال با او سفر می‌کند‌ و در یکی از این سفرها با مرد ثروتمندی به نام ماکسیم دووینتر آشنا شده و با او ازدواج می‌کند و به خانه‌‌ی بسیار زیبایی می‌رود که توسط روح همسر سابق شوهرش تسخیر شده است!

دافنه دو موریه Daphne du Maurier در ۱۹۰۷ متولد شد. او دومین دختر سر جرالد دو موریه و نوه ژرژ دو موریه بود. دافنه در لندن با خواهرانش آنجلا و جین بزرگ شد و رابطه نزدیکی با پدرش داشت و پدرش بود که او را تشویق کرد در سنین پایین شروع به نوشتن داستان و شعر کند. دافنه وقتی برای تعطیلات از کورنوال دیدن کردند، عاشق آنجا شد و در آنجا بود که اولین رمان خود با نام «روح عاشق» را نوشت. این کتاب دافنه را به همسر آینده‌اش معرفی کرد و بالاخره در ژوئیه ۱۹۳۲ با سرگرد براونینگ ازدواج کرد که علیرغم بعضی ناملایمات ازدواج موفقی بود. رمان‌های بعدی دافنه دوموریه نیز پرفروش شد و ثروت و شهرت هنگفتی به دست آورد. در حالی که نویسندگان معاصر او با موضوعاتی مانند جنگ، از‌ خودبیگانگی، مذهب، فقر، مارکسیسم،… و شیوه‌های مدرن نویسندگی سرو کار داشتند، دو موریه رمان‌های «قدیمی» را دوباره با ساختاری واقع‌گرایانه روایت می‌کرد و اگرچه او را عاشقانه‌نویس می‌پندارند، اما او با دقت در روانشناسی شخصیت‌هایش تأمل می‌کرد.

برای دانلود کتاب صوتی ربکا به این سایت سر بزنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin