کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) رمان تاریخی لئو تولستوی نویسنده‌ی مشهور روس است که در ابتدا با نام Voyna i mir در سال‌های ۱۸۶۹–۱۸۶۵ منتشر شد. این رمان، مطالعه‌ای وسیع از اوایل قرن نوزدهم جامعه‌ی روسیه را دربرگرفته که به دلیل تسلط بر جزئیات واقع‌گرایانه و انواع تحلیل‌های روانشناختی مورد توجه قرار گرفته است. از این رمان عموما به عنوان یک شاهکار در ادبیات روسیه و همچنین یکی از بزرگ‌ترین رمان‌های جهان یاد می‌شود. 

رمان جنگ و صلح بیشتر به واسطه‌ی واقع‌گرایی‌اش شناخته می‌شود، چیزی که تولستوی از طریق تحقیقات فشرده به آن دست یافته بود. او از میدان‌های جنگ بازدید کرد، کتاب‌های تاریخی در مورد جنگ‌های ناپلئونی را خواند و از رویدادهای تاریخی واقعی استفاده کرد تا رمانی از دل تاریخ خلق کند. تولستوی در ابتدا قصد داشت رمانی با محوریت دسامبریست‌ها بنویسد که انقلابشان در سال ۱۸۲۵ علیه تزار تلاش کرد به حکومت استبدادی در روسیه پایان دهد. با این حال، دسامبریست‌ها شکست خوردند و کسانی که از اعدام در امان ماندند، به سیبری تبعید شدند. لئو تولستوی می‌خواست یک دسامبریست را به تصویر بکشد که اکنون پیر شده و از تبعید باز می‌گردد. با این حال، این رمان به رمانی تبدیل شد که داستان آن، بیش از یک دهه پیش از جنبش دسامبریست‌ها اتفاق می‌افتد. زمینه‌ی تاریخی اصلی رمان، تهاجم فرانسه به روسیه در سال ۱۸۱۲ است که نقطه‌ی عطفی در جنگ‌های ناپلئونی و دوره‌ای مهم و میهن‌پرستانه برای روسیه به شمار می‌رفت. برخی از مورخان استدلال می‌کنند که این تهاجم، رویدادی بود که سال‌ها بعد به جنبش دسامبریست تغییر شکل داد. 

از آن‌جا که جنگ و صلح یکی از برترین رمان‌ها در تاریخ محسوب می‌شود، شنیدن آن را به تمام افرادی پیشنهاد می‌کنیم که علاقه‌مند به مطالعه‌ی آثار بزرگ جهان هستند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که جنگ و صلح، رمانی طولانی محسوب می‌شود. اگر به شنیدن کتاب‌های صوتی علاقه‌مند باشید، می‌توانید کتاب صوتی جنگ و صلح (جلد اول) که خلاصه‌‌ای از این رمان شاهکار است را بشنوید. این کتاب به ترجمه‌ی مصطفی جمشیدی و گویندگی مهیار ستاری توسط نوین کتاب گویا منتشر شده است. شنیدن این نسخه‌ی صوتی همچنین برای افرادی مناسب است که علاقه‌مند به شنیدن خلاصه‌ای از رمان‌های برجسته هستند. برای خرید کتاب صوتی جنگ و صلح به این سایت سر بزنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin