کتاب صوتی مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن نوشتهٔ استیو هاروی با ترجمهٔ یگانه سهرابی نیا و گویندگی فرهاد جان سریان در انتشارات آگاه باشیم منتشر شده است. استیو هاروی کمدین معروف آمریکایی کتاب مثل یک مرد فکر کن، مثل یک زن رفتار کن را در سال ۲۰۰۹ منتشر کرد. استیو هاروی با جمع‌آوری مباحث جامع و کاربردی به زنان سراسر دنیا کمک کرده تا شناخت بهتر و بیشتری از مردان پیدا کنند و اجازه ندهند تا سختی‌ها و مشکلات از لحاظ فکری و جسمی آن‌ها را ضعیف کند.

برودریک استیون هاروی، معروف به استیو هاروی، مجری، هنرپیشه، نویسنده، تهیه‌کننده و کمدین اهل ایالات متحده‌ی آمریکا است. او در اغلب برنامه‌هایش می‌کوشد تا روابط انسانی را به چالش بکشد؛ و در این راستا کتاب «مثل مرد فکر کن، مثل زن رفتار کن» را نیز منتشر نموده که طی سالیان اخیر با اقبال ویژه‌ای از سوی مخاطبان حوزه‌ی روانشناسی و موفقیت مواجه شده است. هاروی تاکنون شش جایزه‌ی روز امی، دو جایزه‌ی مارکونی و چهارده جایزه‌ی تصویر NAACP (انجمن ملی [حمایت از] پیشرفت رنگین‌پوستان آمریکا) را کسب کرده است.

در حالی که منتقدان، توصیه‌های هاروی را مجموعه‌ای از سخنان بیش‌ازحد کلیشه‌ای دانسته و آن‌ها را رد می‌کنند، طرفداران او، سادگی و صمیمیت آموزه‌های این کمدین را برای ارتقاء روابط خود مفید می‌دانند. خود استیو هاروی نیز بر این موضوع اذعان دارد که روانشناس نیست؛ بلکه تنها کوشیده است تجربیات حرفه‌ای و شخصی خود را در بستر این کتاب‌ها به مخاطب عرضه ‌کند.

او در کتاب صوتی مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن می‌گوید مردان موجودات ساده‌ای هستند. او به عنوان یک نماینده از دنیای مردان درباره چیزهایی صحبت می‌کند که شاید کمتر مردی حاضر باشد به زبان بیاورد و آن این است: مردان نیاز دارند کسی هوایشان را داشته باشد، اینگونه حس می‌کنند پادشاه سرزمین خود هستند. هر مردی وقتی از در خانه بیرون می‌رود، خود را آماده نبرد می‌داند و به همین دلیل همواره باید مراقب و در کمین باشد. اگر از مردان تشکر کنید و بگویید قدر زحماتشان را می‌دانید، آنها بیشتر و سخت‌تر تلاش می‌کنند. چراکه نیاز دارند این کلمات را بشنوند. وقتی از طرف شما دلگرمی دریافت می‌کنند می‌خواهند کارهای بیشتری برای شما انجام دهند.

خرید کتاب صوتی مثل یک مرد فکر کن مثل یک زن رفتار کن

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin