اگر از طرفداران مجموعه‌های هری پاتر هستید، پس می‌دانید که تصمیم‌گیری برای اولین بار خواندن کدام کتاب دشوار است. با وجود هفت کتاب در این مجموعه، انتخاب کتاب مناسب می تواند بسیار دشوار باشد. خوشبختانه، یک راه آسان برای تصمیم گیری اینکه کدام کتاب را باید اول بخوانید وجود دارد – با نگاه کردن به ترتیب زمانی کتاب ها.

خواندن کتاب ها به ترتیب زمانی به شما کمک می کند تا داستان را بهتر بفهمید و درک کنید زیرا هر کتاب بر اساس کتاب قبلی است. اولین کتاب به این ترتیب هری پاتر و سنگ جادو است و پس از آن «هری پاتر و تالار اسرار»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هری پاتر و جام آتش»، «هری پاتر و محفل ققنوس»، «هری پاتر و شاهزاده دورگه» و در نهایت، “هری پاتر و یادگاران مرگ”.

خواندن این کتاب‌ها به این ترتیب تضمین می‌کند که در طول هر رمان، هیچ نقطه‌ی اصلی داستان یا پیشرفت شخصیت را از دست ندهید. شخصیت‌های اصلی کتاب، هری پاتر و پروفسور دامبلدور، در «سنگ فیلسوف»، اولین کتاب این مجموعه، معرفی شده‌اند. سپس شخصیت های برجسته ای مانند هاگرید (بازیبان در هاگوارتز)، دراکو مالفوی (همکلاسی پسر هری، آلبوس) و فرد ویزلی (یکی از بهترین دوستان هری) دنبال می شوند.

کتاب هری پاتر و سنگ جادو اولین قسمت از هفت جلد کتاب‌های هری پاتر است. کتابی فانتزی و تخیلی که شخصیت اصلی آن پسری یازده ساله به نام هری است. این کتاب اولین بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شد و پس از آن دنیا با نام هری پاتر و داستان‌هایش آشنا شد. پیشنهاد می‌کنیم این اثر را با ترجمه‌ی ویدا اسلامیه و صدای آرمان سلطان‌زاده بشنوید.

دانلود کتاب صوتی هری پاتر و سنگ جادو

کتاب‌های هری پاتر ارزش خوانده شدن دارند؟

هری پاتر یکی از محبوب ترین مجموعه کتاب های تمام دوران است. این کتاب‌ها خوانندگان سراسر جهان را مجذوب خود کرده‌اند و حتی پس از گذشت دو دهه از انتشار اولین کتاب، به این روند ادامه می‌دهند. اما آیا واقعا ارزش خواندن دارند؟

پاسخ این سوال در این است که انتظار دارید از آنها چه نتیجه ای بگیرید. اگر به دنبال یک ماجراجویی جادویی پر از دوستی، شجاعت و عشق هستید، هری پاتر قطعا ارزش خواندن را دارد. شخصیت ها قابل ارتباط هستند و سفر آنها الهام بخش است. این کتاب ها همچنین موضوعاتی مانند وفاداری، عدالت و تعصب را به گونه ای بررسی می کنند که امروزه با خوانندگان طنین انداز می شود. بنابراین اگر به دنبال کتابی سرگرم‌کننده هستید که مدت‌ها پس از اتمام آن با شما بماند، هری پاتر قطعا ارزش وقت شما را دارد. اگر به دنبال تحریک فکری و فرصتی برای یادگیری ایده های جدید و هیجان انگیز هستید، شاید کتاب مناسب شما نباشد. هری پاتر بیشتر در مورد ماجراجویی با چند پیام سطح دبیرستان در داستان است.

کتاب‌های هری پاتر بهترند یا فیلم‌های آن؟

مجموعه هری پاتر میلیون ها نفر را در سراسر جهان چه در چاپ و چه در صفحه بزرگ مجذوب خود کرده است. اما وقتی نوبت به تجربه جادوی هری پاتر می رسد، کدام بهتر است: خواندن یا تماشا؟ اگرچه هر دو مزایا و معایب خاص خود را دارند، خواندن کتاب ها اغلب تجربه ای فراگیرتر در نظر گرفته می شود. با خواندن کتاب‌ها، خوانندگان می‌توانند وقت خود را صرف کنکاش در تمام جزئیات دنیای جی‌کی رولینگ کنند. آنها همچنین می توانند تصور کنند که هر صحنه در ذهن خود چگونه به نظر می رسد و یک ارتباط منحصر به فرد با شخصیت ها و طرح داستان ایجاد می کند. از سوی دیگر، تماشای فیلم های هری پاتر به بینندگان این امکان را می دهد که از تصاویری خیره کننده لذت ببرند که هاگوارتز و ساکنان آن را زنده می کند. . اما تماشای فیلم های پاتر نیز ایرادات ناگواری دارد. به عنوان مثال، فیلم‌ها نمی‌توانند به طور کامل عمق و احساس یک کتاب را به تصویر بکشند، بنابراین در مورد پوشش برخی از بخش‌های کتاب، جزئیات کافی وجود ندارد. بنابراین، به سختی می توان گفت که یک گزینه بهتر از دیگری است.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin