کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED همانطور که از نامش هم پیداست، قرار است به ما کمک کند تا متنی موثر برای سخنرانی خود در تد آماده کنیم و آن را به نحوی تاثیرگذار بیان کنیم. 

با شنیدن و به کار بستن راهنمایی‌های کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED قرار نیست فقط بتوانیم متن سخنرانی برای تد آماده کنیم. بلکه می‌توانیم مهارت‌های خودمان را در ارائه‌ مطالب، سخنرانی برای جمع‌های کوچک، گفتگو و مذاکره‌های تاثیرگذار در کسب‌وکار و … نیز بهبود ببخشیم. در واقع این کتاب صوتی مانند راهنمایی است که ما را به دنیای بزرگ‌تری هدایت می‌کند. دنیایی که در آن ایده‌های عالی، انتشار داده می‌شوند و افراد می‌توانند اندیشه‌هایشان را به شکلی الهام‌بخش با مردم سراسر جهان درمیان بگذارند.

کریس اندرسون (Chris Anderson) تاجر و بیزنس‌من آمریکایی بریتانیایی، در سال ۱۹۵۷ در پاکستان به دنیا آمد. پدر و مادر او بریتانیایی بودند. پدرش که جراح بود، بیمارستانی را در پاکستان اداره می‌کرد. کریس فرزند میانی خانواده است و دو خواهر دارد. او برای تحصیل به دانشگاه آکسفورد رفت. ابتدا در رشته فیزیک شروع به تحصیل کرد اما کمی بعد رشته‌اش را به فلسفه و اقتصاد تغییر داد. در سال ۱۹۷۸ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد.

کریس اندرسون را به عنوان رئیس تد می‌شناسند. او کارش را با روزنامه‌نگاری آغاز کرد. او دو نشریه کامپیوتری را می‌گرداند و انتشارات آینده (Future Publishing) را نیز تاسیس کرد. در سال ۱۹۹۴ اندرسون به ایالات متحده مهاجرت کرد. در آنجا شرکتی غیرانتفاعی به نام بنیاد نهال (The Sapling Foundation) را راه‌اندازی کرد. تد نیز زیرمجموعه‌ای از همین شرکت است. در واقع اندرسون برای اینکه بتواند تمام وقت با تد کار کند، کارش را در شرکت Future رها کرد.

کریس اندرسون در سال ۲۰۱۲ موفق شد تا جایزه دستاورد ادیسون (Edison Achievement Award) را به دلیل تعهدش به نوآوری در زندگی حرفه‌ای از آن خود کند. این جایزه به تمام افراد و نهادهایی اهدا می‌شود که در زمینه کاری خود، از توسعه محصولات و خدمات گرفته تا انجام فعالیت‌های مربوط به امور انسانی، نوآوری از خود نشان دهند.

شنیدن کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنم که علاقه دارند در صحبت‌های روزمره، گفتگوها و مذاکرات کاری، سخنرانی و الهام بخشیدن به دیگران، تاثیرگذار باشند. 

خرید کتاب صوتی اصول سخنرانی و فن بیان به روش TED

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin