کتاب صوتی ارباب حلقه ها جلد اول یاران حلقه نوشته جی آر. آر. تالکین است. این کتاب یکی از مشهورترین آثار داستانی قرن بیستم است که با ترجمه رضا علیزاده و صدای آرمان سلطان‌زاده و سحر بیرانوند و مریم پاک ذات منتشر شده است.

سه‌گانه‌ی رمان ارباب حلقه‌ها به ترتیب با نام‌های یاران حلقه، دو برج و بازگشت شاه شناخته شده‌اند. این اثر جی. ار. ار. تالکین، شاهکاری بدیع و تکرارنشدنی است. این کتاب، پرمخاطب‌ترین و تأثیرگذارترین حماسه‌ی فانتزی در دنیای ادبیات جهان است. رمان ارباب حلقه‌ها برای اولین بار در سال ۱۹۵۴ به چاپ رسید. این کتاب چارچوب و استاندارد تمامی آثار فانتزی حماسی بعد از خودش را تعیین کرد.

فرودو بگینز، هابیتی است که با اصرار جادوگری مرموز به اسم گاندلف، سفری حیاتی و بی‌نهایت خطرناک را برای نابودی حلقه‌ی یگانه شروع می‌کند. این حلقه که قرن‌ها قبل توسط ارباب تاریکی، سارون، ساخته و بعد گم شد، سلاحی شیطانی است و سارون، به هر قیمتی سعی دارد آن را پس بگیرد. اگر ارباب تاریکی آن قدرت را دوباره به‌دست بگیرد، خشم و عذاب خود را بر تمامی سرزمین میانی نازل خواهد کرد. تنها راه جلوگیری از تبدیل این سرگذشت وحشتناک به واقعیت، بازگرداندن حلقه به جایی به اسم موردور است؛ این مکان، تنها محلی است که حلقه در آن نابود می‌شود؛ اما از شانس بد قهرمانان داستان، موردور، محل زندگی ارباب تاریکی، سارون است.

در کتاب صوتی ارباب حلقه ها موجودات متفاوتی را می‌بینیم مثلا الف‌ها که قدرت‌های جادویی بیکران دارند و در سرزمین آبادان خودشان زندگی می‌کنند و عمر جاودان دارند، هابیت‌ها کوتاه قامت هستند و کفش نمی‌پوشند زیرا کف پاهایشان از جنس چرم است و بسیار ترسو هستند و علاقه‌ای ندارند از خانه‌هایشان در تپه دور شوند، دورف‌ها از هابیت‌ها هم کوچک‌ترند و به بداخلاقی معروفند.

کتاب صوتی ارباب حلقه ها (جلد اول: یاران حلقه) شما را به دنیای داستان‌های شگفت‌انگیز می‌برد، بنابراین ما آن را به همه پیشنهاد می‌کنم.

دانلود کتاب صوتی ارباب حلقه ها

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin