کتاب صوتی خرمگس رمانی به نویسندگی اتل لیلیان وینیچ است که در سال ۱۸۹۷ منتشر شده است. داستان خرمگس در دهه‌ی ۱۸۴۰ در ایتالیای تحت سلطه‌ی اتریش اتفاق می‌افتد؛ در دورانی پر از شورش و قیام‌های پرفرازونشیب. رمان خرمگس حول زندگی قهرمان داستان، آرتور برتون، یکی از اعضای جنبش جوانان می‌گردد. رشته‌ای از رابطه تراژیک میان آرتور و معشوقه‌اش جما و همچنین کشیشی به نام پدر مونتانلی نیز به طور همزمان در داستان جریان دارد. خرمگس قصه‌ی ایمان، سرخوردگی، انقلاب، عشق و قهرمانی است.

بخشی از کتاب خرمگس

آقای جیمز برتون، برخلاف نظر برادر ناتنی‌اش آرتور، درمورد سفرش با پدر مونتانلی به اطراف سوییس، خشنود نبود؛ اما ازنظر آرتور، مانع‌شدن از این سفر برای مطالعه دربارهٔ گیاهان آن منطقه آن هم با یک استاد پیر علوم الهی، کاری ظالمانه بود. او هیچ دلیلی برای نرفتن به این سفر نداشت و این برخورد برادر ناتنی‌اش را تنها دلیلی بر تعصب مذهبی یا قومی او می‌دانست. اگرچه برتون‌ها همیشه به خویشتنداری و سهل‌گیری خود می‌بالیدند. خانوادهٔ آن‌ها از ابتدای تأسیس شرکت «برتون و پسران»، شرکت کشتیرانی خط لندن‌لگهورن، با سابقه‌ای بیش از صد سال، همیشه خود را پروتستان‌هایی بسیار محافظه‌کار و وفادار می‌دانستند و بر این باور بودند که یک انگلیسی متشخص و شرافتمند حتا باید با طرفداران پاپ هم رفتاری منصفانه داشته باشد.

رییس این خانواده که همسرش فوت شده بود، پس از آن‌که دوران مجردی را کسل‌کننده یافت، با یک معلم زیبای کاتولیک که جوان‌تر از فرزندان خودش بود، ازدواج کرد. دو پسر بزرگ‌ترش، جیمز و توماس، اگرچه از حضور زن پدری که با آن‌ها تفاوت سنی چندانی نداشت، آزرده‌خاطر بودند؛ ولی ناگزیر و با اکراه به آن‌چه پروردگار در تقدیرشان قرار داده بود، تن دادند.

برای دانلود کتاب صوتی خرمگس کلیک کنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin