کتاب صوتی دختر پرتقالی، نوشته‌ی یوستین گردر، داستان نامه‌ی اسرارآمیزی است که از طرف پدری که سال‌ها پیش از دنیا رفته است، به پسرش ارسال می‌شود.

در داستان دختر پرتقالی پسر پانزده‌ساله‌ای به طور اتفاقی دست‌نوشته‌ای از پدرش را پیدا می‌کند. این در حالی است که پدرش ۱۱ سال پیش به دلیل ابتلا به بیماری غیر قابل درمانی از دنیا رفته است. او در آستانه مرگ، نامه‌ی دور و درازی برای پسرش از خود به جا گذاشته‌ است. چون همانطور که مادرش بارها گفته بوده، بیش‌ترین غم و اندوه پدر در آستانه مرگ این بوده‌است که پیش از آن که بتواند پسرش را بشناسد باید بمیرد.

یوستین گردر در تاریخ ۸ آگوست ۱۹۵۲ در شهر اسلو کشور نروژ متولد شد. او معلم مدرسه بود و همین شغل بود که به او آموخت چگونه موضوعات سخت و پیچیده را برای کودکان و نوجوانان مطرح کند و در ذهنشان جا بیندازد. با استفاده از تجربیاتی که از معلمی و تدریس به دست‌ آورده بود، دست به تالیف کتاب‌های تاریخی، مذهبی و فلسفی زد و تلاش کرد تا موضوعاتی پراهمیت و سنگین را با زبانی ساده برای مخاطبان نوجوان خود بیان کند.

یوستین گردر در دانشگاه اسلو تحصیل کرد و در زمان دانشجویی درباره‌ی تاریخ ادیان و همچنین زبان و ادبیات نوردیک مطالعات گسترده و عمیقی داشت. یوستین در سال ۱۹۷۶ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. بلافاصله در شهرهای اسلو و برگن در مقطع‌های راهنمایی و دبیرستان به تدریس مباحثی مثل فلسفه، تاریخ و ادبیات اشتغال پیدا کرد. یوستین آرام آرام در مسیر نوشتن و داستان‌نویسی افتاد و به تحقیق و نوشتن مطالبی کوتاه در ارتباط با موضوعات فلسفی، تاریخی و ادیان جهان پرداخت. گردر پس از مدتی شجاعت پیدا کرد تا درمورد همین موضوعات و مباحث سخنرانی‌های کوتاهی داشته باشد. به همین شکل قدم به قدم به سرودن شعر و نوشتن مقالات اثرگذار نزدیک شد و حتی جرات و جسارتی پیدا کرد تا نوشته‌هایش را در روزنامه‌های محلی منتشر کند. به همین ترتیب با نویسندگان و مولفان دیگر کتاب‌های مشترکی را منتشر کرد.

برای خرید کتاب صوتی دختر پرتقالی به این فروشگاه سر بزنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin