کتاب صوتی فقر احمق می‌ کند اثری از سندهیل مولاینیتین و الدار شفیر است. این کتاب بر ذهنیت کمیابی تمرکز دارد. چگونگی شکل گرفتن آن را توضیح می‌دهد و همچنین نحوه مهار این ذهنیت برای دستیابی به موفقیت را بیان می‌کند.

کَس سانستین این کتاب را به این صورت توصیف کرده است:‌ «فوق‌العاده روشنگر… مولاینیتن و شفیر اثری مهم نوین و بسیار خلاقانه بر جای گذاشته‌اند.»

کتاب صوتی فقر احمق میکند اثری جذاب است که با استناد به آخرین یافته‌های علوم رفتاری و اقتصاد نوشته شده است. این کتاب درباره ذهنیت کمیابی نوشته شده است. اما کمیابی به چه معنا است؟ اگر بخواهیم این اصطلاح را در یک جمله توضیح دهیم، باید اینطور بگوییم: «برخورداری از چیزی کمتر از مقداری است که فکر می‌کنی نیاز داری»

این ذهنیت چگونه می‌تواند بر زندگی ما، تک تک افراد تاثیر بگذارد؟ به طور کلی این ذهنیت می‌تواند سبب شود تا ذهن انسان تحت تاثیر ان قرار بگیرد تا قدرت تصمیم‌گیری صحیح از آن سلب شود. اما نکته مثبت این کتاب در این است که بعد از آن، نویسندگان توضیح می‌دهند که چطور تک‌تک افراد و سازمان‌ها می‌توانند کمیابی را مهار کنند. به این ترتیب می‌توانند در مسیر موفقیت قرار بگیرند و رضایت بیشتری داشته باشند.

دنیل کانمن، برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۰۲ کتاب فقر احمق می کند را اینطور توصیف کرده است: «ناب‌ترین ترکیبی از عقل و احساس که تا به حال در رشته‌مان دیده‌ام»

ریچارد تیلر که در سال ۲۰۱۷ موفق شد تا جایزه نوبل اقتصاد را از آن خود کند اینطور نوشته است: «کتابی بی بدیل و خوش خوان که پر است از ایده‌های اعجاب‌آور.»

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin