کتاب صوتی زندگینامه استیو جابز موسس برند اپل شما را با زندگی این کارآفرین و مخترع بزرگ آشنا می‌کند. این کتاب صوتی توسط رادیو مثبت تهیه و برای علاقه‌مندان به‌صورت رایگان منتشر شده است.

استیو جابز موسس شرکت اپل کارآفرین، مخترع، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل و یکی از چهره‌های پیشرو در صنعت رایانه بود. اما او را نباید فقط یکی از بنیان‌گذارهای کمپانی مشهور اپل دانست، چرا که مردم سراسر جهان او را با لقب «پدر افسانه‌ای دنیای دیجیتال» می‌شناسند. بعد از آشنایی با زندگی‌نامه‌ی پرفراز و نشیب و البته پر از وقایعی که فقط یک قهرمان اسطوره‌ای می‌تواند آنها را از سر بگذراند، متوجه می‌شویم که مردم دنیا تا حد زیادی حق دارند تا جابز را یک اسطوره‌ی الهام‌بخش، خستگی‌ناپذیر و تکرارنشدنی بدانند.

در سال ۱۹۷۶ استیو جابز به همراه استیو وزنیاک «کمپانی کامپیوتری اپل» را تاسیس کردند. در حقیقت تمرکز آنها در این کمپانی بر تولید و فروش قطعات مداری کامپیوتری بود و در همان سال وزنیاک «کمپانی کامپیوتری اپل ۱» را تاسیس کرد.

استیو در سال ۱۹۸۵ یکی از سخت‌ترین وقایع زندگی خود را تجربه می‌کند. استیو در این سال به دلیل اختلاف عقیده‌ی شدید با مدیرعامل اپل (جان اسکالی) مجبور می‌شود تا از سمتش در کمپانی‌ای که خودش باعث و بانی شکل گرفتن آن بوده، استعفا بدهد. استیو جابز سالها بعد در یک سخنرانی که در دانشگاه استنفورد داشت گفت که اخراج از اپل را سخت‌ترین تجربه‌ی زندگی خودش می‌داند. چون از جایی اخراج شده بود که عاشقانه دوستش داشت. از طرفی همین سخت‌ترین تجربه‌ی زندگی‌اش را بهترین اتفاق ممکن برای خودش‌ (چه زندگی حرفه‌ای و چه زندگی شخصی و خانوادگی) قلمداد می‌کند. چرا که بعد از اخراجش از اپل استیو فرصت پیدا کرد تا با زنی که عاشقش بود، ازدواج کند و تشکیل خانواده بدهد، روی پروژه‌ی جدید خود (شروع کمپانی نِکست Next) کار کند و همچنین یک شرکت کوچک گرافیکی را خریداری کند. این شرکت کوچک گرافیکی بعدا تبدیل به استودیو تولید انیمیشن پیکسار شد که انیمیشن داستان اسباب‌بازی (Toy Story) اولین فیلم-انیمیشن تاریخ و همچنین از موفق‌ترین انیمیشن‌های ساخته‌شده تا به امروز از همین استودیو پا به دنیای ما گذاشت.

دانلود کتاب صوتی استیو جابز

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin