کتاب صوتی دید اقتصادی اثری از پیتر شیف و اندرو شیف است، نویسندگانی که در امور مالی و اقتصادی صاحب‌نظر و در کسب‌وکار خود نیز بسیار موفق هستند. نویسندگان کتاب با استفاده‌ از روایت‌های داستانی، کوشیده‌اند مفاهیم اولیه‌ی اقتصادی را برای خوانندگان قابل درک کنند. این کتاب که با عنوان اصلی روایت چگونگی رشد و افول اقتصاد در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، توانست اقبال وسیع مخاطبان را برانگیزد. مهم‌ترین دلیل گرایش خوانندگان به این کتاب، زبان داستانی و دل‌نشین پیر شیف و اندرو شیف است که درک مفاهیم خشک و بعضا غامض اقتصادی را آسان‌تر کرده است. این کتاب در واقع پاسخی مناسب به کنجکاوی بسیاری از افراد در مورد مسائل و مفاهیم اقتصادی است که به‌طور معمول در کتاب‌های تئوری یا عمومی آموزش اقتصاد بی‌جواب می‌ماند. ابتکار ویژه‌ی شیف‌ها قصه‌گویی و طنزپردازی است. پیتر شیف داستان و تمثیل را ارثیه‌ای از پدر خود «اروین شیف» خوانده‌ است، ابزاری که آن را برای شناخت اقتصاد و پشت‌‌‌سر گذاشتن آشفتگی اقتصادی بسیار مفید دانسته‌ است.

داستان کتاب وقایع کلیدی اقتصادی آمریکا را در بستری از زمان از زاویه نگاه خودش تعریف می‌کند و نیش و کنایه‌هایی به سیاست‌مدارها و اقتصاددان‌های جریان اصلی حواله می‌کند. در خلال آن نکات بسیاری از مفاهیم اقتصادی را تشریح می‌کند و جنبه آموزشی به خود می‌گیرد. در پس پرده هم برخی از اصول مکتب اتریشی اقتصاد را تبیین می‌کند. کتاب دید اقتصادی با روایتی داستانی اطلاعاتی اقتصادی به مخاطب می‌دهد. اگر کسی که چیزی از اقتصاد نمی‌داند، کتاب را مطالعه کند، داستانِ کارتونی جذابی خوانده است که تِم اقتصادی و کسب‌وکار دارد. در عین حال بعضی جاها با اصطلاحات سخت و عذاب‌آوری روبه‌رو می‌شود که اگر از آنها عبور کند خللی به فهم داستان وارد نمی‌شود. اگر فردی که کمی از اقتصاد می‌داند مشغول مطالعهٔ کتاب بشود، داستان بامزه‌ای خوانده است که بعضی جاها آموخته‌های خواننده را به چالش می‌کشد و بعضاً آنها را به سخره می‌گیرد.

شنیدن این کتاب را به کسانی که می‌خواهند با مفاهیم اولیه‌ی اقتصادی آشنا شوند، پیشنهاد می‌کنم. دید اقتصادی داستانی شیرین است که علاوه‌بر مخاطبان عام، علاقه‌مندان حرفه‌ای اقتصاد نیز از شنیدن آن لذت خواهند برد.

خرید کتاب صوتی دید اقتصادی

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin