کتاب صوتی حرمت نفس اثر روانشناس مهشور دکتر فرهنگ هلاکویی، درباره‌ی مفهوم عزت نفس و تفاوت آن با اعتماد به نفس از برنامه‌های ویژه‌ی رادیو همراه است که توسط انتشارات ما و شما در اختیار شنوندگان قرار گرفته است. 

حرمت نفس یا عزت نفس، در واقع بازتابی است از آنچه که فرد درباره‌ی ارزش‌های خود فکر می‌کند. این اصطلاح در روانشناسی بسیار کاربرد دارد و به این معنا است که فرد درباره‌ی ارزش‌های خود چطور فکر می‌کند. در حقیقت فردی که حرمت نفس خود را حفظ می‌کند به وجود مقدس انسانی اعتقاد دارد و به دلیل همین وجود مقدس، دست به انجام هرکاری نمی‌زند. او به راحتی می‌تواند بپذیرد که افراد مختلف، می‌توانند عقاید متفاوت داشته باشند و کسی را به این سبب قربانی عقاید دیگران نمی‌کنند. اما نکته‌ی مهم این است که مبحث حرمت نفس را نباید با محبث اعتماد به نفس یکی دانست و اشتباه گرفت. هرچند دو مفهوم به یکدیگر مرتبط باشند اما با هم تفاوت دارند. 

کتاب صوتی حرمت نفس از فرهنگ هلاکویی برای علاقه‌مندان به مباحث روانشناسی شنیدنی است. اگر به دنبال روش تربیتی صحیحی برای فرزندانتان می‌گردید، از گوش دادن به این کتاب صوتی غافل نشوید. برای دانلود حرمت نفس دکتر هلاکویی اینجا کلیک کنید.

فرهنگ هلاکویی نایینی معروف به دکتر هلاکویی متولد ۱۰ شهریور ۱۳۲۳ در شیراز است. او روانشناس، روان‌درمانگر، مشاور ازدواج و خانواده، جامعه‌شناس، اقتصاددان، ادیب، فیلسوف، استاد دانشگاه و شخصیت رادیویی است که به تولید محتوا در زمینه‌های مختلفی مانند تعلیم و تربیت فرزند، خشم و عصبانیت، ازدواج و بایدها و نبایدهای ازدواج و افسردگی مشغول است. او مؤسس و مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی زیادی فعالیت می‌کند و به سوالات مردم در سراسر دنیا پاسخ می‌دهد. 

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin