فنگ شویی یک فن باستانی چینی است. فلسفه آن بر اساس گردش انرژی مثبت «چی» استوار است. این انرژی مثبت برای مردم چین، انرژی حیاتی است. آنان معتقدند که به کمک انرژی چی می‌توان شانس، موفقیت و ثروت را به زندگی آورد. اما برای اینکه این انرژی به بهترین شکل ممکن در خانه جریان داشته باشد، باید از اصول و قوانینی پیروی کرد. مجموعه این اصول و قوانین را می‌توان در فنگ شویی یافت.

هرچند این موضوع در شرق مسئله‌ای پذیرفته شده است، اما بسیاری از غربیان، آن را یک روش خرافاتی می‌دانند. برخی استفاده از این روش را مختص ثروتمندان می‌دانند. به‌هرحال این رسم قدیمی چینی، می‌تواند مانند آهنربایی کار کند که موفقیت را به خانه شما می‌آورد و این امر در صورتی که اصول اولیه آن را بدانید به راحتی اتفاق می‌افتد.

اصل فنگ شویی بر اساس استفاده درست و مناسب از رنگ‌ها، نظم، پرهیز از انباشتگی و نیز چرخش انرژی است. اگر انرژی چی نتواند به صورت آزادانه در محیط گردش پیدا کند، اثر مخربی دارد. این اثر مخرب در مکان‌هایی که بی‌نظمی و انباشتگی در آن وجود دارد، بیشتر به چشم می‌خورد. یکی دیگر از اصول فنگ شویی، عدم استفاده از خطوط زاویه‌دار است.

کتاب صوتی فنگ شویی برای سلامتی و ثروت نوشته جیمز آدلر، کتابی است که قوانین فنگ‌شویی را به زبان ساده به ما می‌آموزد. به این ترتیب می‌توانیم موفقیت، ثروت، سلامتی و گردش بهینه‌ انرژی را به محیط زندگی خود آوریم.جیمز آدلر (James Adler) در کتاب صوتی فنگ شویی برای سلامتی و ثروت (Feng Shui for Wellness and Wealth)، ترفندهایی را با مخاطبانش درمیان می‌‌گذارد که به آن‌ها کمک می‌کند یک آپارتمان ساده و یا یک دفتر کار کوچک را به محلی برای جذب انرژی مثبت تبدیل کنند. این اصول به خوانندگان و شنوندگان کتاب کمک می‌کند تا دریابند چگونه می‌توانند سلامتی، انرژی مثبت، عشق و شور و نشاط جنسی را به خانه و اتاق خواب خود بیاورند. نکته دیگری که جیمز آدلر در این اثر از آن صحبت می‌کند، اشتباهاتی است که ممکن است در فنگ شویی مرتکب شویم. او راهی برای جلوگیری از این اشتباهات رایج نیز پیش پای ما قرار می‌دهد.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin