کتاب صوتی مصائب زندگی صادقانه نوشتهٔ دن آریلی و ترجمهٔ امین مدی است. سیاوش اکبریان گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات شرکت توسعه محتوای لحن دیگر آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی

دن آریلی در ۲۹ آوریل ۱۹۶۷ به دنیا آمده است. او دانشمند حوزهٔ روان‌شناسی و اقتصادِ رفتاری و اهل ایالات متحدهٔ آمریکا است؛ آریلی همچنین استاد دانشگاه دوک است. او به‌دلیل دستاوردهای فوق‌العاده‌ای که داشته از سوی دانشگاه لقبی نیز دریافت کرده است. ویدئو سخنرانی‌های دن اریلی در TED بسیار بازدید شده است. او جوایزی همچون جایزهٔ ایگ‌نوبل را نیز دریافت کرده است.

«پاداش»، «نابخردی‌های پیش‌بینی‌پذیر»، «پشت پرده‌ی ریاکاری»، «مصائب زندگی صادقانه» و «سزا؛ منطق پشت‌پرده‌ی انگیزه‌های‌مان» عنوان کتاب‌های دن آریلی هستند.

شنیدن کتاب صوتی مصائب زندگی صادقانه را به دوستداران روان‌شناسی عمومی پیشنهاد می‌کنیم.

دن آریلی در کتاب صوتی مصائب زندگی صادقانه نشان می‌دهد که چرا دروغ‌گفتن دربارهٔ بعضی چیزها آسان‌تر از بعضی دیگر است؛ چگونه نگرانی از گرفتارشدن در تقلب‌کردنمان کمتر از آنچه فکر می‌کنیم اهمیت دارد و اینکه چگونه شیوه‌های کسب‌وکار راه را برای رفتارهای غیراخلاقی، هم عمدی و هم غیرعمدی، هموار می‌کند. نویسنده بررسی کرده است که رفتار غیراخلاقی در دنیای شخصی، حرفه‌ای و سیاسی چگونه کار می‌کند و چگونه بر همهٔ ما تأثیر می‌گذارد؛ حتی اگر خودمان را دارای استانداردهای اخلاقی بالایی بدانیم. نویسنده همچنین آنچه را باعث می‌شود انسانی صادق بمانیم، شناسایی می‌کند و راه رسیدن به زندگی اخلاقی‌تر را نشانمان می‌دهد.

بخش‌هایی از کتاب

بگذارید داستان ورودم به دنیای مد را برایتان تعریف کنم. بعد از اینکه جنیفر وایدمن گرین (یکی از دوستان دوره‌ی کارشناسی‌ارشدم) برای زندگی به نیویورک آمد، با افرادی آشنا شد که در صنعت مد مشغول به‌کار بودند. از طریق جنیفر با فریدا فاوال‌فارا آشنا شدم، یکی از کارکنان هارپرز بازار که از مطرح‌ترین ژورنال‌ها در صنعت مد است. چند ماه بعد فریدا از من خواست که در دفتر این ژورنال سخنرانی کنم و من هم چون تا آن‌روز با این قشر سروکار نداشتم پذیرفتم.

دفتر مرکزی این ژورنال در ساختمانی بزرگ در مرکز منهتن قرار داشت. قبل از شروع سخنرانی، من و فریدا در کافه‌ای که به پله‌برقی ساختمان مشرف بود نشسته بودیم و شیرقهوه می‌نوشیدیم. در این فاصله فریدا یک کلاس فشرده‌ی مد برایم گذاشت. راجع به پوشاک تک‌تک خانم‌هایی که از کنارمان رد می‌شدند توضیح خلاصه‌ای به من می‌داد، اینکه چه برند لباسی به تن دارند و نوع لباس و کفششان چه چیزهایی راجع به سبک زندگی‌شان فاش می‌کند. توجه او به تمام جزئیات- و تحلیلش از مد- برایم بسیار جالب بود، درست مانند پرنده‌نگرهای حرفه‌ای که قادر به تشخیص کوچک‌ترین تفاوت میان گونه‌ها هستند.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin