کتاب صوتی رهایی از شاوشنک یا رستگاری در شاوشنک نام رمانی از استیون کینگ نویسنده‌ی نام‌آشنای آمریکایی است که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد؛ داستان مردی که به اتهام قتل همسرش و معشوق او به حبس ابد محکوم می‌شود، به زندان می‌رود، اما امیدش را از دست نمی‌دهد و برای رهایی می‌جنگد. این رمان جذاب در سال ۱۹۴۴ توسط فرانک دارابونت کارگردان سینما، اقتباس شد و فیلمی حاصل آمد که به موفقیتی چشم‌گیر دست یافت.

کتاب صوتی رستگاری در شاوشنک رمانی کوتاه اما بسیار تاثیرگذار است. فرانک داربونت در سال ۱۹۹۴ اقتباسی سینمایی از این رمان ساخت و به موفقیتی چشمگیر دست یافت. در این فیلم «تیم رابینز» در نقش اندی و «مورگان فریمن» در نقش رد ظاهر شد. فیلم در مراسم اسکار سال ۱۹۹۵ برای دریافت هفت جایزه نامزد شد. موفقیت این فیلم در افزایش شهرت و محبوبیت کتاب رهایی از شاوشنگ در سطح جهانی نقش ایفا نمود.

شنیدن این کتاب صوتی را به علاقه‌مندان ژانر جنایی، داستان‌های هیجان‌انگیز و امیدبخش پیشنهاد می‌کنیم. دوست‌داران فیلم رهایی از شاوشنک که تعدادشان کم هم نیست، از خواندن یا شنیدن این کتاب نیز لذت خواند برد.

استیون کینگ در طول دوران نویسندگی خود، نوشتن رمان به ژانرهای ترسناک، ابرقهرمانی، جنایی، علمی-تخیلی و فانتزی را تجربه کرده است. کینگ تا کنون ۶۴ رمان و حدود ۲۰۰ داستان کوتاه را منتشر کرده، حدود ۳۵۰ میلیون جلد از کتاب‌هایش به فروش رفته و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان آمریکا بوده است. او جوایز بسیاری از جمله‌ جایزه‌ی برام استوکر، جایزه‌ی جهانی فانتزی و جایزه‌ی انجمن فانتزی بریتانیا را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۰۳ نیز بنیاد ملی کتاب، مدال مشارکت برجسته در ادبیات آمریکا را به استیون کینگ اهدا کرد. کینگ در سیاست نیز مشارکت دارد. او طرفدار حزب دموکرات و از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ یکی از جنجالی‌ترین رؤسای جمهور آمریکا بوده است.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin