کتاب صوتی رهایی از شاوشنک یا رستگاری در شاوشنک نام رمانی از استیون کینگ نویسنده‌ی نام‌آشنای آمریکایی است که در سال ۱۹۸۲ منتشر شد؛ داستان مردی که به اتهام قتل همسرش و معشوق او به حبس ابد محکوم می‌شود، به زندان می‌رود، اما امیدش را از دست نمی‌دهد و برای رهایی می‌جنگد. این رمان جذاب در سال ۱۹۴۴ توسط فرانک دارابونت کارگردان سینما، اقتباس شد و فیلمی حاصل آمد که به موفقیتی چشم‌گیر دست یافت.

کتاب صوتی رستگاری در شاوشنک رمانی کوتاه اما بسیار تاثیرگذار است. فرانک داربونت در سال ۱۹۹۴ اقتباسی سینمایی از این رمان ساخت و به موفقیتی چشمگیر دست یافت. در این فیلم «تیم رابینز» در نقش اندی و «مورگان فریمن» در نقش رد ظاهر شد. فیلم در مراسم اسکار سال ۱۹۹۵ برای دریافت هفت جایزه نامزد شد. موفقیت این فیلم در افزایش شهرت و محبوبیت کتاب رهایی از شاوشنگ در سطح جهانی نقش ایفا نمود.

شنیدن این کتاب صوتی را به علاقه‌مندان ژانر جنایی، داستان‌های هیجان‌انگیز و امیدبخش پیشنهاد می‌کنیم. دوست‌داران فیلم رهایی از شاوشنک که تعدادشان کم هم نیست، از خواندن یا شنیدن این کتاب نیز لذت خواند برد.

استیون کینگ در طول دوران نویسندگی خود، نوشتن رمان به ژانرهای ترسناک، ابرقهرمانی، جنایی، علمی-تخیلی و فانتزی را تجربه کرده است. کینگ تا کنون ۶۴ رمان و حدود ۲۰۰ داستان کوتاه را منتشر کرده، حدود ۳۵۰ میلیون جلد از کتاب‌هایش به فروش رفته و یکی از پرطرفدارترین نویسندگان آمریکا بوده است. او جوایز بسیاری از جمله‌ جایزه‌ی برام استوکر، جایزه‌ی جهانی فانتزی و جایزه‌ی انجمن فانتزی بریتانیا را به خود اختصاص داده است. در سال ۲۰۰۳ نیز بنیاد ملی کتاب، مدال مشارکت برجسته در ادبیات آمریکا را به استیون کینگ اهدا کرد. کینگ در سیاست نیز مشارکت دارد. او طرفدار حزب دموکرات و از منتقدان سرسخت دونالد ترامپ یکی از جنجالی‌ترین رؤسای جمهور آمریکا بوده است.

Leave A Comment

Recommended Posts

معرفی چندکتاب گویا

تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است. بخش […]

admin

چه کتاب های صوتی بشنویم؟

کتاب صوتی قصه های قرآن (۱ و ۲) نوشتهٔ مهدی آذریزدی است. مصطفی رحماندوست (شاعر و نویسندهٔ کودکان) گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی پنجمین جلد از مجموعهٔ مشهور «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» است. مجموعهٔ «قصه‌های خوب […]

admin