کتاب صوتی شرم رمانی کوتاه از مکنا گودمن نویسنده و ویراستار آمریکایی است. مکنا گودمن در این رمان داستان زنی را روایت می‌کند که درگیر کشاکشی دورنی با آرزوهایش و آن‌چیزهایی است که وظیفه‌ای زنانه شمرده می‌شود. رمان شرم اولین رمان گودمن است که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و توانست رضایت بسیاری از منتقدان و مخاطبان رمان را برآورده کند.

مکنا گودمن نویسنده و ویراستار آمریکایی است. او که بزرگ‌شده‌ی ایالت کلورادو است، پس از پایان دوره‌ی کالج به نیویورک رفت و برای چندسال در آن‌جا زندگی کرد. او کار خود را با نوشتن برای مجلات ادبی آغاز کرد. پس از مدتی به‌عنوان دستیار ویراستار در انتشارات ‌Big Five مشغول به کار شد. گودمن سابقه‌ی همکاری را با نشریات ادبی پرشمار در کارنامه دارد. او برای نشریه‌های بین‌المللی از جمله، Newyork Review of Books، Los Angeles Review of Books، Electric Literature، Catapult، Harvard Review و BOMB نقد ادبی، مقاله، مصاحبه و داستان کوتاه نوشته است.

کتاب صوتی شرم


کتاب صوتی هشت گنج هشت داستان از مجموعه داستان‌های کم‌نظیر هانس کریستین اندرسن نویسنده‌ی بزرگ داستان ژانر کودک و نوجوان است. نسخه‌ی صوتی هشت داستان این نویسنده‌ی بی‌تکرار که بسیاری از ما در کودکی خوانده‌ایم، با صدای بیتا خداداد منتشر شده است تا کودکان امروز هم شیرینی آثار جاودان هانس کریستین اندرسون را بچشند و بزرگسالان نیز خاطره‌های شیرین خود را تازه کنند.

هانس کریستین اندرسن نویسنده و شاعر دانمارکی است. او در دوم آوریل سال ۱۸۰۵ در شهر ادنسه‌ی دانمارک دیده به جهان گشود. پدرش که او نیز هانس نام داشت خانواده‌ی خود را از اخلاف اشراف‌زادگان دیرین دانمارک می‌دانست، ادعایی که بعدها رد شد. گمانه‌زنی‌های عجیبی حول تولد اندرسن مطرح شده است و او از سوی بعضی از مورخان فرزند نامشروع پادشاه وقت دانمارک خوانده شده است. آن‌چه در آن تردیدی نیست، جایگاه بی‌مانند اندرسن در تاریخ ادبیات کودک در جهان است. هانس به‌وسیله‌ی پدرش با ادبیات آشنا شد. مرگ زودهنگام پدر او در سال ۱۸۱۶، باعث شد سختی‌های بسیاری را متحمل شود. هانس برای تحصیلات ابتدایی خود به مدرسه‌ای مخصوص کودکان فقیر فرستاده شد و برای گذران زندگی مجبور شد به‌عنوان شاگرد خیاط مشغول به کار شود. او در چهارده‌سالگی راهی کپنهاگ شد تا بازیگر شود. صدای خوبی داشت و همین باعث شد در گروه تئاتر سلطنتی دانمارک به‌کار گرفته شود. هانس پس از مدتی با تشویق یکی از همکارانش در گروه تئاتر به شعر گفتن روی آورد. هانس توسط کارگردان تئاتر سلطنتی به مدرسه‌ی گرامر فرستاده شد و هزینه‌ی تحصیلش نیز به همت او و درخواستش از پادشاه دانمارک تقبل شد.

کتاب صوتی هشت گنج


کتاب صوتی هری پاتر و یادگاران مرگ هفتمین و آخرین کتاب از مجموعه‌کتاب‌های هری پاتر به نویسندگی جی‌ کی رولینگ و منتشرشده در سال ۲۰۰۷ است. این کتاب در میان مجموعه‌کتاب‌های هری پاتر یکی از محبوب‌ترین‌ها به شمار می‌رود، زیرا در این قسمت سرنوشت نهایی قهرمانان و ضدقهرمانان داستان مشخص شده و این مجموعه به سرانجام می‌رسد. شنیدن نسخه صوتی کتاب هری پاتر و یادگاران مرگ با ترجمه ویدا اسلامیه و صدای گرم آرمان سلطان‌زاده به خاطره‌ای فراموش‌نشدنی بدل می‌شود.

جی کی رولینگ نویسنده‌ی مشهور بریتانیایی مجموعه‌کتاب‌های هری پاتر است که در سراسر جهان مورد توجه بسیار قرار گرفته است. رمان‌های پرفروش او بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه در جهان به فروش رفته و جوایز متعددی را از آن خود کرده‌اند. این کتاب‌ها همچنین برای ساخت فیلم‌هایی پرفروش، مورد اقتباس واقع شده‌اند. رولینگ که در سال ۲۰۰۸ با دارایی خالص ۱ میلیارد دلار به عنوان دوازدهمین زن ثروتمند بریتانیا معرفی شد، زندگی بسیار پرچالشی داشته و از فقر مطلق به ثروت دست یافته است؛ در واقع آن‌چه زندگی رولینگ را از نداشتن یک زندگی معمولی به یک مولتی‌میلیونر در تنها ۵ سال ارتقا داد، همین مجموعه‌کتاب‌های هری پاتر بود. جی کی رولینگ که در سال ۲۰۱۰ توسط سردبیران مجلات بزرگ جهان، بانفوذترین زن در بریتانیا لقب گرفت، اکنون به همراه هری پاتر، به نامی معروف در سطح جهانی تبدیل شده و کمتر کسی ممکن است او را نشناسد.

کتاب صوتی هری پاتر و یادگاران مرگ


مهر تابان، یادنامه علاّمه عارف بالـله و بأمرالـله آیة‌الـله حاج سیّد‌محمّد‌حسین طباطبائی‌تبریزی قدّس سرّه و مصاحبات علامه آیه الله سید محمد حسین حسینی طهرانی با ایشان است که در دو بخش تنظیم شده‌است: بخش نخست: زندگینامه علاّمه و روش علمی، فلسفی، عرفانی و تفسیری ایشان. بخش دوّم سؤال و جواب‌های مرحوم مؤلّف قدّس سرّه با علاّمه در زمینه‌های ششگانه قرآنی ـ فلسفی ـ عرفانی ـ أخلاقی ـ علمی و تاریخی. برخی عناوین کتاب عبارتند از : ـ سلوک علاّمه طباطبائی در مکتب‌تربیتی مرحوم‌قاضی قدّس‌سرّهما. ـ روش عرفانی و آداب اخلاقی علاّمة‌طباطبائی. ـ روش تفکّری علاّمه در حکمت و فلسفه. ـ جامعیّت علاّمه در علم و عمل. ـ علاّمة‌طباطبائی فلسفة ملاّ صدرا را نزدیکتر به واقع می‌یافتند. ـ ملاّصدرا فلسفه فکری و ذهنی را با شهود قلبی جمع کرد و هر دو را با شرع تطبیق داد. ـ رویّه استاد در دروس. ـ بدون ورود در مباحث‌فلسفیّه، روایات‌اعتقادیّه قابل فهم نیست. ـ آیات قرآن‌کریم و خطب أمیرالمؤمنین علیه‌السّلام درباره وحدت بالصّرافة ذات حقّ. ـ تعلیقه نویسی حضرت علاّمه بر «بحار‌الأنوار» مرحوم مجلسی ‌قدّس‌سرّه، و علّت ناتمام ماندن آن. ـ نحوه تدوین تفسیر «المیزان». ـ قصائد و غزلیّات علاّمه.

کتاب صوتی مهر تابان


هنر دختر بودن نوشته راضیه کیماسی و نفیسه شکوهی پارسا کتابی انگیزشی برای دختران است و توصیه‌هایی اخلاقی- اجتماعی و فرهنگی برای موفقیت در زندگی و ساختن آینده مطلوب برای دختران دارد.

 اگر دختر دارید و دختر شما در سن بلوغ است این کتاب را هم خود بشنوید و هم به او هدیه دهید.

کتاب صوتی هنر دختر بودن

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin