کتاب صوتی با چرا شروع کنید رهبران بزرگ چگونه الهام‌بخش دیگران می‌شوند، نوشته سایمون سینک نویسنده‌ای آمریکایی_بریتانیایی‌تبار است. این کتاب توسط نشر آموخته با ترجمه علیرضا خاکساران در ایران به چاپ رسیده است و نسخه صوتی آن نیز با صدای محسن پرتوی آذر منتشر شده است. با چرا شروع کنید، اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. این کتاب، در مورد علت موفقیت شرکت‌های بزرگ دنیاست. چرا آن‌ها موفق می‌شوند ولی سایر شرکت‌ها نه.

سایمون سینک در ابتدای کتاب صوتی با چرا شروع کنید اینطور نوشته است: «ممنون که منو برداشتی و کنجکاوی که بدونی چی می‌خوام بهت یاد بدم. قرار نیست فرمول موفقیتِ یه‌شبه رو بهت بگم، قرارم نیست بگم چطوری موشک هوا کنی، فقط می‌خوام بهت بگم چطوری می‌تونی با کشف چرایی‌، کاری رو که عاشقش هستی به بهترین شکل انجام بدی، که شاید اون کار موشک هوا کردن باشه!» 

در حقیقت این کتاب قرار است به یک چرای مهم پاسخ دهد: چرا برخی از افراد در کارشان موفق می‌شوند درحالیکه دیگران اینگونه نیستند؟ احتمالا باید پاسخ این سوال را در نحوه رهبری کردن آن‌ها جستجو کرد: رهبرانی الهام بخش که چرایی کاری را که انجام می‌دهند، می‌دانند. سینک معتقد است اگر ما از چرایی کاری که قرار است انجام دهیم، آگاه باشیم، به راحتی می‌توان آن را به سرانجام برسانیم و چالش‌های موجود در مسیر را کنار بگذاریم. چالش‌هایی مانند مشکلات مدیریتی که در هرکاری وجود دارند و راه‌حلی ساده نیز برای از میان برداشتنشان وجود دارد. 

سایمون سینک نویسنده، سخنران برتر انگیزشی و مشاور سازمانی است. او ۹ اکتبر ۱۹۷۳ در ویمبلدون انگلستان به دنیا آمد و دانش‌آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه لندن سیتی و نیز کارشناسی انسان‌شناسی فرهنگی از دانشگاه برندایس است. در حال حاضر به عنوان مربی ارتباطات استراتژیک در دانشگاه کلمبیا و عضو غیرموظف شرکت رند، فعالیت می‌کند. از سینک تابه‌حال پنج کتاب منتشر شده است: با چرا شروع کنید و رهبران آخر غذا می‌خورند، جزء معروف‌ترین کتاب‌های او هستند. 

شنیدن کتاب صوتی با چرا شروع کنید باعث می‌شود ذهن‌تان از کلیشه‌های گذشته خلاص شود. دید متفاوتی نسبت به موفقیت پیدا کنید. الگوی مناسب را ببینید و در جهت رسیدن به آن تلاش کنید. حتی اگر صاحب کسب و کاری نیستید باز هم به شما کمک خواهد کرد. نگاه‌‌تان به اطراف تغییر می‌کند. بعد از خواندن یا شنیدن این کتاب می‌دانید چرا بعضی‌ها موفق می‌شوند و بعضی‌ دیگر هرگز طعم پیروزی را نمی‌چشند.

دانلود کتاب صوتی با چرا شروع کنید

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin