کتاب صوتی با چرا شروع کنید رهبران بزرگ چگونه الهام‌بخش دیگران می‌شوند، نوشته سایمون سینک نویسنده‌ای آمریکایی_بریتانیایی‌تبار است. این کتاب توسط نشر آموخته با ترجمه علیرضا خاکساران در ایران به چاپ رسیده است و نسخه صوتی آن نیز با صدای محسن پرتوی آذر منتشر شده است. با چرا شروع کنید، اولین بار در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و طرفداران زیادی پیدا کرد. این کتاب، در مورد علت موفقیت شرکت‌های بزرگ دنیاست. چرا آن‌ها موفق می‌شوند ولی سایر شرکت‌ها نه.

سایمون سینک در ابتدای کتاب صوتی با چرا شروع کنید اینطور نوشته است: «ممنون که منو برداشتی و کنجکاوی که بدونی چی می‌خوام بهت یاد بدم. قرار نیست فرمول موفقیتِ یه‌شبه رو بهت بگم، قرارم نیست بگم چطوری موشک هوا کنی، فقط می‌خوام بهت بگم چطوری می‌تونی با کشف چرایی‌، کاری رو که عاشقش هستی به بهترین شکل انجام بدی، که شاید اون کار موشک هوا کردن باشه!» 

در حقیقت این کتاب قرار است به یک چرای مهم پاسخ دهد: چرا برخی از افراد در کارشان موفق می‌شوند درحالیکه دیگران اینگونه نیستند؟ احتمالا باید پاسخ این سوال را در نحوه رهبری کردن آن‌ها جستجو کرد: رهبرانی الهام بخش که چرایی کاری را که انجام می‌دهند، می‌دانند. سینک معتقد است اگر ما از چرایی کاری که قرار است انجام دهیم، آگاه باشیم، به راحتی می‌توان آن را به سرانجام برسانیم و چالش‌های موجود در مسیر را کنار بگذاریم. چالش‌هایی مانند مشکلات مدیریتی که در هرکاری وجود دارند و راه‌حلی ساده نیز برای از میان برداشتنشان وجود دارد. 

سایمون سینک نویسنده، سخنران برتر انگیزشی و مشاور سازمانی است. او ۹ اکتبر ۱۹۷۳ در ویمبلدون انگلستان به دنیا آمد و دانش‌آموخته کارشناسی حقوق از دانشگاه لندن سیتی و نیز کارشناسی انسان‌شناسی فرهنگی از دانشگاه برندایس است. در حال حاضر به عنوان مربی ارتباطات استراتژیک در دانشگاه کلمبیا و عضو غیرموظف شرکت رند، فعالیت می‌کند. از سینک تابه‌حال پنج کتاب منتشر شده است: با چرا شروع کنید و رهبران آخر غذا می‌خورند، جزء معروف‌ترین کتاب‌های او هستند. 

شنیدن کتاب صوتی با چرا شروع کنید باعث می‌شود ذهن‌تان از کلیشه‌های گذشته خلاص شود. دید متفاوتی نسبت به موفقیت پیدا کنید. الگوی مناسب را ببینید و در جهت رسیدن به آن تلاش کنید. حتی اگر صاحب کسب و کاری نیستید باز هم به شما کمک خواهد کرد. نگاه‌‌تان به اطراف تغییر می‌کند. بعد از خواندن یا شنیدن این کتاب می‌دانید چرا بعضی‌ها موفق می‌شوند و بعضی‌ دیگر هرگز طعم پیروزی را نمی‌چشند.

دانلود کتاب صوتی با چرا شروع کنید

Leave A Comment

Recommended Posts

معرفی چندکتاب گویا

تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است. بخش […]

admin

چه کتاب های صوتی بشنویم؟

کتاب صوتی قصه های قرآن (۱ و ۲) نوشتهٔ مهدی آذریزدی است. مصطفی رحماندوست (شاعر و نویسندهٔ کودکان) گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی پنجمین جلد از مجموعهٔ مشهور «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» است. مجموعهٔ «قصه‌های خوب […]

admin