عادت‌های بد، قدرت ذهنی را تضعیف می‌کنند. عادات خوب مطمئنا حیاتی هستند، اما اگر عادات بد، علیه آن‌ها کار کنند، چندان فایده‌ای نخواهدداشت. این کشمکش، ناامیدی به وجود می‌آورد و از رسیدن به اهداف ممانعت می‌کند. اگرچه عادات خوب ممکن است اولویت ما باشند، اما توجه نکردن به چیزهایی که هدف کلی را تضعیف می‌کنند، نوعی خودتخریبی است. از این رو، شناختِ ماهیتِ آن‌ها ضروری است.

ایمی‌ مُورین، در زندگی بزرگسالی خود با اندوهی عظیم روبه‌رو شده است و متوجه شد می‌تواند رویکرد متفاوتی در پیش بگیرد: یعنی «اجتناب از انجام رفتارهای خاص». هدف او از نوشتن کتاب ۱۳ کاری که افراد دارای قدرت ذهنی، انجام نمی‌دهند، کمک به افراد، برای تقویت قدرت ذهنی لازم جهت مقابله با مشکلات زندگی است.

قدرت ذهنی به شما کمک می‌کند تا در چالش‌های غیرقابل پیش‌بینی آماده باشید و این امر، مقاومت شما را در برابر استرس بالا می‌برد، رضایت کلی شما را بهبود می‌بخشد و کارایی شما را در هر فعالیتی که مشغول باشید، تقویت می‌کند.

کتاب صوتی ۱۳ کاری که افراد دارای قدرت ذهنی، انجام نمی‌دهند


میشل اوباما بانوی اول پیشین ایالات متحده امریکا کتابی را با عنوان شدن به قلم تحریر درآورده است. این کتاب در سال ۲۰۱۸ منتشر شد و ظرف مدت کوتاهی به پر فروش‌ترین کتاب سال ای کشور تبدیل شد. همسر باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا، در این کتاب تجربیات شخصی خود را از دوران کودکی و زندگی در منطقه فقیرنشین شیکاگو تا تبدیل شدن به بانوی نخست امریکا، به تصویر می‌کشد.

میشل در کتاب شدن الگوی متفاوتی از خودباوری را برای دختران جوان ایجاد کرده است. موضوعاتی همچون آگاهی رسانی، تحصیلات، ورزش،‌ تغذیه سالم، کارگروهی و توجه به کودکان به کرات در کتاب پیش‌رو مورد توجه قرار گرفته‌اند. او در این کتاب از دغدغه‌ها و چالش‌های افرادی با ملیت آفریقایی – آمریکایی و سیاه‌پوست می‌گوید. مشکلاتی که در بلندمدت شخصیتی بزرگ از آن‌ها می‌سازد.

کتاب صوتی شدن


کتاب صوتی ۴۸ قانون قدرت نوشتهٔ رابرت گرین و ترجمهٔ فاطمه باغستانی و با صدای امید تقوی است و آوانامه آن را منتشر کرده است. کسانی که خواهان قدرت هستند یا می‌خواهند خود را در برابر قدرت دیگران تجهیز کنند ۴۸ قانون قدرت را باید بخوانند.

گرین در کتاب صوتی ۴۸ قانون قدرت خلاصه‌ای از تاریخ سه‌هزارساله قدرت چهره‌های تاریخی بزرگ مانند ماکیاولی، سان تزو، ملکه الیزابت، هنری کیسینجر و دیگر شخصصیت‌های مشهور را در قالب ۴۸ فصل بیان کرده است و هر فصل را به یک قانون اختصاص داده است.

کتاب صوتی ۴۸ قانون قدرت


شاهنامه یکی از بزرگ‌ترین شاهکارهای ادبی جهان است که در برگیرندهٔ اسطوره‌ها، رخدادها و تاریخ ایران از آغاز تا حمله اعراب به ایران در سدهٔ هفتم است. در شاهنامه از پنجاه پادشاه (از جمله سه بانو) که بر این سرزمین فرمانروایی کرده‌اند یاد شده و درون‌مایهٔ آن تاریخی است.

فردوسی برای سرودن شاهنامه ۳۰ سال زمان صرف کرد. مشهورترین بخش شاهنامه بخش میانی بین دو بخش اساطیری و تاریخی است که با عنوان پهلوانی شناخته می‌شود. قهرمان این بخش رستم پهلوان تاج‌بخش شاهنامه است.

این اثر را با زبانی ساده و روان و به صورت داستانی در اختیار مخاطب قرار گرفته است. کتاب شاهنامه فردوسی به نثر به تمام علاقه‌مندان به شاهنامه کمک می‌کند بتوانند از این حماسه عظیم لذت ببرند.

شاهنامه فردوسی صوتی

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin