کتاب صوتی ملت عشق با اجرای جمعی از گویندگان نشر آوانامه، داستان شمس و مولانا، یکی از شگفت‌انگیزترین داستان‌های عرفانی دنیا است.

شخص اول این رمان یک زن خانه‌دار آمریکایی به نام «اللا» است. این زن، بعد از بیست سال زندگی مشترک با همسر و فرزندانش، درگیر روزمرگی‌ می‌شود. او در آستانه‌ٔ چهل‌سالگی، تصمیم می‌گیرد تا اتفاقات و روند زندگی روزمره‌ٔ خود را تغییر دهد.‌ در ادامه اللا از طریق واسطه‌ای به متنی برخورد می‌کند که این متن در واقع در مورد شمس است و بازگوکننده‌ٔ حکایت مولانا و شمس. خواننده آرام آرام از طریق این زن با داستان عاشقانه‌ٔ او و بالطبع با مولانا، شمس و صوفی‌گری آشنا می‌‌شود.

نویسنده در این کتاب دو داستان و در حقیقت زندگی شخصیت‌های دو دورهٔ زمانی مختلف را به موازات هم پیش برده‌است. دورهٔ اول در حدود ۶۳۹ تا ۶۴۵ قمری حول و حوش زندگی مولانا و شمس بازمی‌گردد و دورهٔ دوم در سال ۲۰۰۸ و دربارهٔ زندگی زنی چهل ساله است که به تازگی شغل ویراستاری یک کتاب را برعهده گرفته‌است.

نویسنده در خلال این رمان چهل قانون عشق را معرفی می‌کند. چهل قانونی که حکم رشته‌ای را دارد که روایت‌های متفاوت رمان را به هم پیوند می‌دهد. عدد چهل در آموزه‌های عرفانی و مذهبی بسیار پرکاربرد است. به نوعی همیشه اعتقاد بر این بوده است که طی‌کردن مراحل چهل‌گانه موجب رسیدن به نوعی رستگاری خواهد شد.

دانلود کتاب صوتی ملت عشق


کتاب صوتی چشمهایش، شاخص‌ترین اثر بزرگ علوی، نویسنده برجسته ادبیات فارسی است. فضای سیاسی و پلیسی که بر داستان حاکم است از توانایی‌های بزرگ علوی در پرداخت داستان است و ماجرا بر سر یافتن شخصی است که استاد ماکان، نقاشی از چشم‌های او کشیده است.

تمام ابعادی که بزرگ علوی برای خلق داستان‌هایش از آنها استفاده می‌کرد، به سیاست و جامعه خلاصه نمی‌شد. این نویسنده‌ی بزرگ در اولین مجموعه‌ داستانی که از او منتشر شد، دست به ابتکاری نو زد و از جدیدترین تئوری‌های روانشناسی در آن زمان الهام گرفت. این چنین بود که کتاب چمدان (منتشرشده در سال ۱۳۱۳) را با نگاهی ویژه به تئوری‌های زیگموند فروید (روانکاو مشهور اتریشی) نوشته شد. کتاب چشم‌هایش مشهورترین اثر بزرگ علوی است که در سال ۱۳۳۱ منتشر شد و او در این رمان علاوه بر بازنمایی وضعیت جامعه به بیان احساسات و عواطف یک زن می‌پردازد و البته این اثر قصه‌ی مهیج و پرکشش‌تری نسبت به بقیه‌ی داستان‌های علوی دارد. رمان‌های روایت، سالاری‌ها و مجموعه‌ داستان‌های گیله‌مرد و میرزا از جمله دیگر آثار بزرگ علوی هستند که هر یک از آنها به تنهایی هم گنجینه‌ای برای ادبیات فارسی به حساب می‌آیند. در تمام این آثار حال و روز سیاسی و اجتماعی مردم ایران ترسیم شده‌اند و هر کدام بازتابی از وقایعی است که مردم در هر دوران از سر گذرانده‌اند.

دانلود کتاب صوتی چشمهایش


کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی کارشناس و مشاور کارآفرینی و سردبیر مجله موفقیت آمریکا است. این اثر کتابی قدرتمند و عملی است که راه‌های ایجاد تحولی شگفت‌انگیز در زندگی، درآمد و موفقیت افراد را بیان می‌کند. محمدصدیق سپهری‌نیا کتاب اثر مرکب را به فارسی ترجمه کرده است.

موضوع کتاب اثر مرکب روش‌های دستیابی به موفقیتی فراتر از حد تصورتان است و حاوی حقایقی درباره چگونگی موفق بودن است.

اثر مرکب دارن هاردی را می‌توان جان کلام همه کتاب‌های موفقیت در دهه‌های گذشته دانست. در اثر مرکب، دارن هاردی به ما یادآوری می‌کند که درست است که همه به دنبال موفقیت و تحقق اهداف‌مان هستیم اما فرمول خاصی برای این کار وجود ندارد.

این کتاب به شما می‌گوید که با چند اصل ساده می‌توانید زندگی روزمره‌تان را متحول کنید. اثر مرکب می‌گوید برای به وجود آمدن تغییرات بزرگ احتیاج به قدم‌های بزرگ ندارید بلکه ثبات قدم در انجام تغییرات کوچک است که می‌تواند شما را به آنچه می‌خواهیدبرساند. شما در اثر مرکب، این تغییرات کوچک و اتفاقات پیرامون آن‌ها را در مسیر موفقیت بررسی می‌کنید.

برای دانلود کتاب صوتی اثر مرکب به این فروشگاه کتاب صوتی بروید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin