کتاب کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو، نویسنده پر آوازه برزیلی است که داستان کیمیاگر درباره‌ی یافتن گنجی است که در درون انسان‌های جای دارد. این اثر در لیست پرفروش‌های قرن بیستم نیز قرار دارد. به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده و در بیش از ۱۵۰ کشور خواننده دارد.

پائولو کوئلیو نویسنده پرآوازه برزیلی در کتاب کیمیاگر داستان جوان چوپان اسپانیایی به نام سانتیاگو را روایت می‌کند که به قصد کشف گنجی در اهرام مصر، روانه آفریقا می‌شود. او در مسیر این سفر با زنی کولی، مردی که خود را پادشاه سالم می‌داند و یک کیمیاگر آشنا می‌شود و دل در گرو فاطمه دختر صحرا می‌بندد. ماجرای کشف گنج سال‌ها سفری سخت را برای سانتیاگو رقم می‌زند و در نهایت به کشف گنجی بزرگ‌تر در درون خود او منتهی می‌شود.

پائولو کوئلیو در ۲۴ اوت سال ۱۹۴۷ در ریودوژانیرو برزیل به دنیا آمد. پائولو در سال ۱۹۸۲ اولین کتاب خود را بنام آرشیوهای جهنم منتشر کرد که با شکست مواجه شد. او در سال ۱۹۸۶، رمان خاطرات یک مغ را نوشت. سال بعد نیز، کیمیاگر را به رشته تحریر درآورد و آن را از طریق یک ناشر کوچک برزیلی در۹۰۰ نسخه منتشر کرد.کتاب کیمیاگر به پرفروش‌‌ترین کتاب برزیلی تبدیل شد و بیش از ۶۵ میلیون نسخه از آن فروش رفت. این کتاب به بیش از ۷۰ زبان ترجمه شده‌است که هفتاد و یکمین آن زبان مالتی بود. از دیگر آثار این نویسنده برزیلی می‌توان به کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریستم، کوه پنجم، ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، شیطان و دوشیزه پریم، یازده دقیقه، مثل رود روان، ندیمه‌های اودین و جادوگر پورتوبلو، اشاره کرد. این نویسنده تاکنون ۳۰ عنوان کتاب منتشر کرده است. او را باید پرفروش‌ترین نویسنده پرتغالی زبان در تمام اعصار است.

داستان کیمیاگر، داستانی نمادین از یک چوپان ساده به نام «سانتیاگو» است که در جستجوی افسانهٔ شخصی خود تصمیم می‌گیرد که برخلاف خواسته‌ٔ پدر و مادرش به شغل چوپانی روی آورد. او عاشق سفر بود، اما هرگز نمی‌دانست که چرا گشت‌وگذار با گوسفندها و صحبت‌کردن با آن‌ها اینقدر در زندگی‌اش اهمیت دارد. سانتیاگو نیز همانند ما گمشده‌ای داشت. او هنگامی که در کنار گوسفندان به آسمان نگاه می‌کرد، همواره از خود سؤالاتی دررابطه‌با معنا و چیستی زندگی می‌پرسید. او هم مثل ما از درستی رؤیاهای خود مطمئن نبود و نمی‌دانست چه چیزی در انتظارش است؛ بااین‌حال برخلاف بسیاری از ما جسارت دنبال‌کردن رؤیای خود را به ‌دست آورد، از زندگی تکراری و آرام خود دست کشید، در جست‌وجوی حقیقتی که قلبش آن را طلب می‌کرد، قدم در مسیری ناشناخته گذاشت و رنج چالش‌ها و موانع راه را به جان خرید.

برای دانلود کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو به این سایت سر بزنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

معرفی چندکتاب گویا

تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است. بخش […]

admin

چه کتاب های صوتی بشنویم؟

کتاب صوتی قصه های قرآن (۱ و ۲) نوشتهٔ مهدی آذریزدی است. مصطفی رحماندوست (شاعر و نویسندهٔ کودکان) گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی پنجمین جلد از مجموعهٔ مشهور «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» است. مجموعهٔ «قصه‌های خوب […]

admin