کتاب صوتی آرش کمانگیر سروده‌ی حماسی و زیبای سیاوش کسرایی است که انتشارات ماه‌آوا با صدای گرم و دوست‌داشتنی رضا عمرانی ضبط و منتشر کرده است.

آرش کمانگیر یکی از اسطوره‌های محبوب ایرانی است. گفته می‌شود او تیرانداز ماهری بوده که در زمان منوچهر برای تعیین مرز میان ایران و توران انتخاب می‌شود. او به بالای کوهی می‌رود و از آنجا تمام نیرو و توان خود را به کار می‌گیرد و تیر را پرتاب می‌کند. آرش کمانگیر پس از پرتاب تیر، بی‌جان می‌شود. در ادبیات معاصر ایران‌زمین داستان‌ها و شعرهای زیادی درباره‌ی این اسطوره یافت می‌شود که از ان جمله می‌توان به داستان آرش در قلمروی تردید نوشته‌ی نادر ابراهیمی، شعر آرش کمانگیر به قلم سیاوش کسرایی، حماسه‌ی آرش اثر مهرداد اوستا و نیز نمایشنامه‌ی آرش به قلم بهرام بیضایی اشاره کرد.

دانلود کتاب صوتی آرش کمان گیر


کتاب صوتی ربکا بدون شک محبوب‌ترین رمانی است که دافنه دوموریه در زندگی خود نوشته است. این رمان که در سال ۱۹۳۸ منتشر شد، حتی امروز نیز قلب خوانندگان را در سراسر جهان تسخیر کرده است و هنوز هم تجدید چاپ می‌شود. نویسنده به طرز ماهرانه‌ای داستانی پر از راز و رمز و تعلیق را در خانه‌ی زیبای ماندرلی روایت می‌کند -رازی که تا آخرین صفحه، خوانندگان را مشتاق و نگران نگه‌می‌دارد. نوعروس که زنی از طبقات پایین جامعه است، ناگهان خود را در خانه‌ای اشرافی می‌یابد که یاد و خاطره‌ی همسر درگذشته‌ی ماکسیم،‌ مدام در فضای خانه و در نگاه و خاطره‌ی تک‌تک افراد حضور دارد و این حضور قدرتمند خاطره‌ی زن درگذشته که به زیبایی و کمال و اعتمادبه‌نفس شهره بود، در مقابل تصویر نوعروس که دختری ساده است،‌ قرار می‌گیرد. اما حقیقت به‌تدریج در یک پیچ و خم‌ شگفت‌‌انگیز داستانی آشکار می‌شود. کتاب صوتی ربکا از دیدگاه این‌ دختر ساده که حالا خانم دووینتر است، روایت می‌شود،‌ اما نام کوچک خانم دووینتر گفته نمی‌شود، درعوض این نام همسر قبلی ماکسیم دووینتر، ربکا، است که سایه سنگین خود را بر هرجای داستان می‌افکند. گویی ربکا یک ایدئال دست‌نیافتنی است که خانم دووینتر جوان هرگز نمی‌تواند به او برسد. گرچه در مکاشفه‌ی داستان خواننده‌ی مشتاق، طرف دیگر حقیقت را می‌بیند. شخصیت اصلی ربکا بسیار تیره‌تر از آن چیزی است که‌‌ در ابتدای رمان تصویر شده است.

کتاب صوتی ربه کا


کتاب «از چیزی نمی‌ترسیدم»، زندگینامه‌ خودنوشت سردار سلیمانی است که توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شده است. این کتاب شامل دست‌نوشته‌های شخصی شهید سلیمانی از دوران کودکی و زندگی در روستای قنات ملک کرمان تا میانهٔ مبارزات انقلابی در سال ۵۷ است. 

از چیزی نمی‌ترسیدم نخستین کتابی است که به‌قلم این شهید سرافراز، سپَهبُد قاسم سلیمانی، منتشر می‌شود. نام کتاب برآمده از مضمونی است پُرتکرار در متن اثر و نیز هم‌سوست با پُررنگ‌ترین صفتِ هویّتی او در ذهن‌وضمیرِ مردمان و رسانه‌ها و حکومت‌های دنیا. دورهٔ روایت زندگی، سبک زبانیِ نویسنده، لهجهٔ کرمانی، رویدادهای فشرده، واژه‌های گشودنی، دغدغه‌های نهفته، نکته‌های افزودنی و خوانندگان گسترده، نکاتی است که در نگارش این کتاب تلاش شده است به آن توجه ویژه شود.

کتاب صوتی از چیزی نمی ترسیدم


کتاب صوتی پس از بیست سال به ترسیم فضای جامعهٔ شام و چند جنگ‌ مهم دوران اسلام می‌پردازد. این کتاب نگاهی منحصربه‌فرد و بدیع به حضرت علی‌بی‌ابی‌طالب (ع) و حکومت و سیرهٔ ایشان و همچنین چرایی و چگونگی شهادت حضرت حسین‌بن‌علی (ع) می‌اندازد.

«امام حسین (ع) را چرا کشتند؟» این پرسشی است که با گذشت نزدیک به ۱۴۰۰ سال از شهادت سیدالشهدا (ع) همچنان مطرح است. با وجود اینکه به این پرسش در طول تاریخ بارها پاسخ داده شده اما همچنان پرسشی کلیدی محسوب می‌شود؛ زیرا تاریخ پیوسته در حال تکرار است و انسان نیز موجودی است که عبرت نمی‌گیرد. علاوه بر این همواره حاکمانی بوده‌اند که با محو کردن اصل ماجرا و پر و بال دادن به حواشی پاسخ دادن به این پرسش را به تعویق انداخته تا راحت‌تر بتوانند قدرت را حفظ کنند. با منحرف کردن ذهن جوامع از اصل موضوع که چرا حسین را کشتند در واقع انگیزه‌های قیام حسینی را محو و کم‌رنگ می‌کنند تا بیشتر بر اریکه قدرت تکیه بزنند.

کتاب صوتی پس از بیست سال


کتاب صوتی بازگشت را گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی نوشته است و با صدای امیر فرحان‌نیا منتشر شده است. این کتاب روایت تجربه‌های نزدیک به مرگ افراد است.

خاطرات این کتاب روایت آدم‌های مومنی است که با مرگ روبه‌رو شده‌اند و دقیقا تجربه‌ای شبیه به وعده‌های اسلام و قرآن از سر گذرانده‌اند. مرگ و آنچه پس از آن اتفاق می‌افتد، همیشه برای بشر سؤال اساسی بوده و این کتاب سعی دارد این سوال را برای تمام مسلمانان معتقد پاسخ دهد. این کتاب بعد از کتاب مشهور و پرفروش سه دقیقه در قیامت منتشر شده است. گروه نویسندگان بعد از انتشار آن کتاب با سیلی از تجربیات مشابه روبه‌رو شدند که آن‌ها را مشتاق به تالیف این کتاب کرد. 

کتاب صوتی بازگشت ابراهیم هادی

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin