کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان، نوشته‌ی نیکی آر.کدی، به روایت سیر تاریخ ایران از دوران قاجار تا روی کارآمدن رضاخان و ویژگی‌های مهم این دوران می‌پردازد.

تاریخ معاصر کشور ایران سرشار از وقایع، اتفاقات و رخدادهایی است که همگی نقش مهمی در تبدیل ایران به چیزی که حالا هست داشته‌اند. ایران دوران گذاری را به سوی مدرنیته طی کرده است تا امروز به اینجا رسیده است. کتاب ایران دوران قاجار و برآمدن رضاخان به بررسی وقایعی می‌پردازد که در دوران اولیه سلسله قاجار تا روی کار آمدن رضاخان رخ دادند. نیکی آر.کدی در این کتاب نقش زنان و اقلیت‌ها، فرهنگ، اقتصاد و روابط خارجی را هم علاوه بر نقش فرمانروایان بررسی می‌کند.

کتاب صوتی ایران دوران قاجار و برآمدن رضا خان


کتاب صوتی هرگز رهایم مکن اثری از کازوئو ایشی گورو نویسنده برنده جایزه نوبل ادبیات است. این داستان، درباره‌‌ کودکانی است که در یک مدرسه غیرعادی درس می‌خوانند و پرورش پیدا می‌کنند. اما از رازهای پشت پرده این مدرسه خبری ندارند. این کتاب در سال ۲۰۰۵ منتشر شد و در همان سال، یکی از نامزدهای دریافت جایزه بوکر بود. در سال ۲۰۰۶ جایزه آرتور سی کلارک را از آن خود کرد. نسخه صوتی این کتاب را با ترجمه سهیل سمی و صدای مریم پاک ذات می‌شنوید.

مارک رومنک (Mark Romanek) در سال ۲۰۱۰ فیلم سینمایی هرگز رهایم مکن را با اقتباس از این رمان ساخت. کیرا نایتلی (Keira Knightley) کری مولیگان (Carey Mulligan) و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) از هنرمندانی بودند که در این فیلم ایفای نقش کردند.

کتاب صوتی هرگز رهایم مکن


در کتاب صوتی سفر روح نوشته‌ی مایکل نیوتن می‌توانیم به جدیدترین جزئیات و جدیدترین کشف‌ها درمورد اسرار زندگی در دنیای روح، بعد از مرگ که برای اولین بار به آن پرداخته شده است، دسترسی داشته باشیم. اثبات زنده ماندن هوشیاری ما در سفر روح توسط مایکل نیوتون با استفاده از یک تکنیک خاص به نام هیپنوتیزم انجام می‌گیرد. او از این روش برای رسیدن به خاطرات پنهان افراد استفاده می‌کند، بعضی از این بینش‌های شگفت‌انگیز را درمورد آنچه بین زندگی‌ها برای ما اتفاق می‌افتد کشف می‌کند. سفر روح سابقه‌ی ۲۹ نفری است که تجربیات خود را در بین مرگ جسمی به یاد می آورند.

پس از شنیدن کتاب صوتی سفر روح، درک بهتری از جاودانگی روح انسان پیدا خواهیم کرد. ما با احساس بهتری با چالش های روزمره روبرو خواهیم شد و شروع به درک دلایل وقایع زندگی خود خواهیم کرد. این کتاب می‌تواند نگرش تازه‌ای از دنیا و جهان بعد از مرگ به همه‌ی انسان‌ها بدهد و ترس آن‌ها را از مرگ کاهش دهد.

کتاب صوتی سفر روح


کتاب صوتی اعترافات غلامان: داستان دوران ولایتعهدی امام رضا به قلم حمیدرضا شاه‌آبادی زندگی امام هشتم شیعیان را از دیدگاهی تازه برای کودکان و نوجوانان روایت می‌کند.

این کتاب داستان دوران ولایتعهدی امام رضا (ع) و اعترافات ۳۰ غلام سیاه مامون در مرو است. غلامان آنچه را که در سال‌های ولایتعهدی امام رضا (ع) بر آنها گذشته، روایت می‌کنند و این سوال را برای خواننده مطرح می‌کنند که آیا برای غلامان هم روز جزایی هست یا نه؟

الماس، یکی از این غلامان به همراه رجاء، ابن ابی ضحاک ماموریت می‌یابند که به مدینه بروند و علی بن موسی (ع) را برای پذیرش ولیعهدی که در حقیقت تله‌ای برای به شهادت رسانیدن ایشان بود، به مرو بیاورند.

آنها غلامانی بودند که فقط اطاعت می‌کردند. علی بن موسی (ع) بعد از پذیرش دعوت مامون، سر مزار جدشان رسول اکرم (ص) می‌روند و بعد با غلامان راهی مرو می‌شوند، در حالی که آگاهی داشتند که این آخرین وداع ایشان با جدشان است، زیرا می‌دانستند که در غربت به شهادت خواهند رسید.

کتاب صوتی اعترافات غلامان

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin