کتاب صوتی جز از کل نوشته استیو تولتز است که با ترجمه پیمان خاکسار و صدای پوریا رحیمی سام و رامین بیرق‌دار منتشر شده است. این کتاب در سال ۲۰۰۸ منتشر و همان سال نامزد جایزه بوکر شد. تولتز برای نوشتن این کتاب ۵ سال زمان صرف کرده است. این کتاب ماجرای یک پدر و پسر و درگیری‌های عجیب آنها است.

این اثر یکی از رمان‌های پرفروش نیویورک تایمز و آمازون محسوب می‌شود و در استرالیا و البته در سراسر دنیا با استقبال بی‌نظیری مواجه شده است. نویسنده با نوشتن این کتاب، نامزد جایزه من بوکر شد و بنا به گفته منتقدان این اثر بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رمان ادبیات استرالیا است.

جزء از کل، از خانواده‌ عجیب غریب دین و روابط خاص آن‌ها با اطرافیانشان نوشته است. جسپر دین که راوی داستان است، در کتاب از پدرش مارتین دین می‌گوید و عقایدی که همیشه پدر تلاش کرده تا به او تحمیل کند. هرچند او مردی با ذکاوت و فیلسوف مآب است، اما پسرش، سخت تلاش می‌کند تا از هیچ نظر، شبیه پدرش نشود! کمی بعد تر، عموی جسپر، تری دین هم وارد می‌شود و داستان را دوباره به اوج می‌رساند…

استیو تولتز داستان جزء از کل را درباره ترس از مرگ نوشته است.

وال استریت ژورنال (The Wall Street Journal) کتاب جزء از کل را یکی از آثاری می‌داند که می‌تواند با کتاب «اتحادیه ابلهان» اثر جان کندی تول، برنده جایزه پولیتزر ۱۹۸۱ برابری کند.

لس‌آنجلس تایمز (Los Angeles Times) شخصیت‌های جذاب این کتاب را به شخصیت‌های داستان‌های چارلز دیکنز و جان ابروینگ مانند کرده است.

دانلود کتاب صوتی جز از کل


کتاب صوتی کوری رمانی مهم و محبوب از ژوزه ساراماگو نویسنده‌ی پرتغالی برنده‌ی نوبل ادبیات است. این رمان اولین بار در سال ۱۹۹۵ منتشر شد. کوری یکی از آثاری بود که در دستیابی ساراماگو به جایزه‌ی نوبل نقشی اساسی ایفا کرد. کوری داستان بلایی است ناگهانی که به جان مردم یک شهر می‌افتد و آن‌ها را کور می‌کند، مردمی که جز سفیدی چیزی نمی‌بینند.

ژوزه دی سوزا ساراماگو ۱۶ نوامبر ۱۹۲۲ در آزیناگا دهکده‌ای کوچک در شمال لیسبون پایتخت پرتغال به دنیا آمد. او نویسنده پرتغالی برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۹۸ میلادی است. او دو سال بعد از تولدش به همراه خانواده به لیسبون رفت و تحصیلات دبیرستانی خود را برای امرار معاش نیمه تمام گذاشت و به شغل‌های مختلفی نظیر آهنگری، مکانیکی و کارگری روزمزدی پرداخت. اولین رمانش با شکست مواجه شد و او تصمیم گرفت رمان‌نوشتن را کنار بگذارد. اما بعدها با انتشار کتاب بالتازار و بلموندا به شهرت رسید. منحصربه‌فردترین ویژگی آثار ژوزه ساراماگو عدم استفاده از نشانگان سجاوندی به صورت متداول و استفاده از جملات بسیار طولانی است، که گاه در درون آن زمان نیز تغییر می‌کند. او از میان علائم نگارشی تنها از نقطه و ویرگول استفاده می‌کند و از سایر علامات که مثلاً جمله سئوالی را مشخص می‌کند یا آن را در گیومه می‌گذارد و… مطلقاً می‌پرهیزد. بسیاری ژوزه ساراماگو را در ردیف نویسندگان پیرو سبک رئالیسم جادویی قرار داده و آثار او را با نویسندگان اسپانیایی زبان آمریکای لاتین مقایسه می‌کنند اما او خود را ادامه دهنده ادبیات اروپا و تأثیرپذیری خود را بیشتر از گوگول و سروانتس می‌داند.

دانلود کتاب صوتی کوری


کتاب صوتی بامداد خمار اثر فتانه حاج سید‌ جوادی (پروین)، یکی از پرفروش‌ترین رمان‌ها در ایران بوده و برای نخستین بار در سال ۱۳۷۴ منتشر شده است. این رمان هم یک داستان عاشقانه است و هم یک داستان اخلاقی که به خواننده می‌آموزد حتی سرمستی هذیان‌آمیز عشق نیز نمی‌تواند فرد را از درد و واقعیت «خماری» صبح روز بعد در امان نگه دارد.

فتانه حاج سیدجوادی (متولد سال ۱۳۲۴ در کازرون) رمان‌نویس ایرانی است. رمان پرفروش و مشهور او، بامداد خمار، بیش از ۵۰ بار در ایران تجدید چاپ شده است. این رمان به زبان‌های مختلفی نیز ترجمه شده و در کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، کره، ترکیه و یونان به انتشار رسیده است.

برای دانلود کتاب صوتی بامداد خمار به این سایت سر بزنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin