کتاب صوتی اضطراب وضعیت -که با نام اضطراب موقعیت نیز شناخته می‌شود- یکی از کتاب‌های تحسین شده آلن دوباتن است که تمام آنچه را که به مضطرب شدن، منجر می‌شود، معرفی می‌کند و راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد که بتوانیم با اضطراب و استرس، خداحافظی کنیم.

این اثر بنا به تعریفی که روزنامه «سان‌فرانسیسکو کرونیکل» ارائه داده است، اینچنین است: «کتابی سخاوتمند و انسانی که راه‌حل‌هایی برای اضطراب موقعیت پیشنهاد می‌دهد. راه‌حل‌هایی که انسان را به فکر وامی‌دارد… پاسخ دوباتن که با نقل‌قول‌هایی روشنگر و آثار هنری شگفت‌انگیز محکم شده است، به همان اندازه که متقاعدکننده است، زیرکانه هم بیان شده. اکتشافی خواندنی و باارزش در مورد ترس ما از جایگاهمان در جامعه و اینکه چگونه می‌توانیم نگرانی‌هایمان را کاهش دهیم.»

دانلود کتاب صوتی اضطراب موقعیت


کتاب صوتی دید اقتصادی اثری از پیتر شیف و اندرو شیف است، نویسندگانی که در امور مالی و اقتصادی صاحب‌نظر و در کسب‌وکار خود نیز بسیار موفق هستند. نویسندگان کتاب با استفاده‌ از روایت‌های داستانی، کوشیده‌اند مفاهیم اولیه‌ی اقتصادی را برای خوانندگان قابل درک کنند. این کتاب که با عنوان اصلی روایت چگونگی رشد و افول اقتصاد در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، توانست اقبال وسیع مخاطبان را برانگیزد. مهم‌ترین دلیل گرایش خوانندگان به این کتاب، زبان داستانی و دل‌نشین پیر شیف و اندرو شیف است که درک مفاهیم خشک و بعضا غامض اقتصادی را آسان‌تر کرده است. این کتاب در واقع پاسخی مناسب به کنجکاوی بسیاری از افراد در مورد مسائل و مفاهیم اقتصادی است که به‌طور معمول در کتاب‌های تئوری یا عمومی آموزش اقتصاد بی‌جواب می‌ماند. ابتکار ویژه‌ی شیف‌ها قصه‌گویی و طنزپردازی است. پیتر شیف داستان و تمثیل را ارثیه‌ای از پدر خود «اروین شیف» خوانده‌ است، ابزاری که آن را برای شناخت اقتصاد و پشت‌‌‌سر گذاشتن آشفتگی اقتصادی بسیار مفید دانسته‌ است.

دانلود کتاب صوتی دید اقتصادی


کتاب صوتی هنر ارتباط با مردان نوشته‌ی پائول کلونی، راهنمایی برای بهبود رابطه با مردان به کمک شناخت بهتر آن‌ها است. پائول کلونی که سال‌ها تجربه‌ی مشاوره به زوج‌ها و کمک به آن‌ها برای بازسازی روابط‌شان را دارد، کوشیده در مخاطبانش ذهنیتی مساعد و بینشی عمیق ایجاد کند تا رابطه‌‌ی عاطفی بهتر و گرمتری داشته باشند. او راه‌های آغاز و حفظ رابطه با مردان را در قالب کتابی کوتاه برشمرده است.

پائول کلونی، نویسنده، مربی حرفه‌ای و مشاور زندگی به‌خصوص در مسائل مربوط به زنان است. کلونی سابقه‌ی سال‌ها کار در زمینه‌ی مشاوره‌ی فردی را با رویکردی عملی داشته است. روش او اساسا ساده‌انگارانه نیست و با درک پیچیده‌ای که از ذهن انسان و گره‌های آن دارد، کوشیده است نگرانی‌ها و افکار مزاحمی که مانع خودشکوفایی و بهبود وضعیت روانی افراد می‌شود را برطرف کند. کلونی برای ارائه‌ی افکار و روش‌های درمانی خود، دست به انتشار کتاب نیز زده است. او ابراز امیدواری کرده بتواند با آن‌چه در دوره‌ی طولانی زندگی حرفه‌ای‌اش آموخته، خوانندگانش را برای عبور از موانع ذهنی رنج‌آور و دست‌وپاگیر یاری دهد.

دانلود کتاب صوتی هنر ارتباط با مردان


کتاب کلیله و دمنه نام اثری ارزشمند و تاثیرگذار در ادبیات فارسی است که توسط نصرالله منشی از روی ترجمه‌ی نسخه‌ی عربی ابن مقفع به فارسی ترجمه شده است. تصحیح کلیله و دمنه بر عهده‌ی دکتر مجتبی مینوی بوده است. گزینش و انتخاب این اثر را هورا صداقت‌نژاد بر عهده داشته است. کتاب صوتی کلیله و دمنه را با صدای گرم و زیبای منوچهر زنده‌دل و ندا پوریان می‌شنوید.

نصرالله منشی با نام کامل ابوالمعالی نصرالله بن محمد بن عبدالحمید منشی یکی از نویسندگان و منشیان دربار غزنوی در سدهٔ ۶ هجری بوده‌است. در محل تولد وی میان شیراز و غزنین تردید وجود دارد. بهرحال او توانست در دوران سلطنت سید امیرشاه غزنوی به مقام دبیری برسد و کمی بعد در دوران خسرو ملک وزیر شد. از کارهای مهم نصرالله منشی برگرداندن کلیله و دمنه از عربی به فارسی بود که این اثر را زیبا و جاودانه کرده است. نثر نصرالله منشی فنی و مصنوع است که بعد از او نوشتن به این سبک در میان بزرگان ادب باب شد.

دانلود کتاب صوتی کلیله و دمنه


کتاب صوتی دروغگویی روی مبل رمانی از اروین یالوم نویسنده و روان‌پزشک آمریکایی است. این رمان نیز مانند دیگر آثار داستانی یالوم بازتاب‌دهنده‌ی نظریات علمی او در روان‌درمانی اگزیستانسیال است. یالوم در این رمان بر رابطه‌ی روان‌درمان‌گر و درمان‌جو تمرکز کرده و با الهام‌گرفتن از رخداد‌هایی واقعی، نگاهی نو به این رابطه انداخته و آن را از جنبه‌های مختلف بررسی کرده است.

اروین دیوید یالوم، روان‌پزشک و نویسنده‌ی مشهور آمریکایی و مبدع روان‌کاوی اگزیستانسیال است. او در سیزدهم ژوئن سال ۱۹۳۱ در واشنگتن‌دی‌سی به دنیا آمد. والدینش پانزده سال پیش از تولد اروین به آمریکا مهاجرت کرده بودند. یالوم از دوران کودکی به مطالعه علاقه نشان می‌داد. پس از گذراندن دوره‌ی دبیرستان خود، وارد دانشگاه جورج واشنگتن شد و پس از فارغ‌التحصیلی از این دانشگاه، برای ادامه‌ی تحصیل به دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه بوستون رفت. یالوم در سال ۱۹۵۶ تحصیلاتش را در دانشگاه بوستون به پایان رساند و دوره‌ی کارآموزی خود را آغاز کرد. او در سال ۱۹۶۳ به عضویت هیئت علمی دانشگاه استنفورد درآمد و بعدها به جایگاه مدیریتی دانشگاه نیز دست یافت. بزرگ‌ترین دستاوردهای یالوم نظریه‌پردازی و ارائه‌ی روش‌های جدید روان‌کاوی بود. علاوه‌بر نقش او در روان‌درمانی گروهی، ابداع روان‌کاوی اگزیستانسیال یا وجودگرا بزرگ‌ترین گام او در خدمت به پیشرفت علم روان‌شناسی است.

دانلود کتاب صوتی دروغگویی روی مبل


سیدمهدی شجاعی در کتاب صوتی کشتی پهلو گرفته نقاط عطف زندگی بانوی دوعالم، حضرت زهرا (س) را در خلال یک داستان مرور کرده و مصائب زندگی ایشان را از زبان خود این بانو و اطرافیانشان نقل کرده است. این کتاب درواقع مرثیه‌ای به نثر از زبان و دل صاحبان عزای فاطمه (س)، دختر پیامبر (ص) است.

این کتاب صوتی ۱۴ فصل دارد و راوی در هر فصل یکی از بستگان بانو است. فصل اول حضرت رسول، فصل دوم حضرت خدیجه (س)، فصل سوم خود حضرت زهرا (س)، فصل چهارم حضرت امیرالمؤمنین علی(ع)، فصل پنجم امام حسن (ع)، فصل ششم امام حسین (ع)، فصل هفتم مجدداً حضرت زهرا (س)، فصل هشتم حضرت زینب (س)، فصل نهم فضّه، فصل دهم حضرت ام کلثوم (س)، فصل یازدهم اسماء، فصل دوازدهم برای بار سوم حضرت فاطمه (س)، فصل سیزدهم مجدداً حضرت امیر (ع) و فصل چهارم از زبان آسمان روایت می‌شود.

دانلود کتاب صوتی کشتی پهلو گرفته

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin