کتاب صوتی پولینا (با نام کامل پولینا، چشم و چراغ کوهپایه)، اثر آنا ماریا ماتوته نویسنده‌ی مشهور اسپانیایی و منتشرشده در سال ۱۹۹۹ است. این داستان درباره‌ی کودکی ۱۰ ساله و یتیم به نام پولینا است که به کوهستان فرستاده می‌شود تا پیش پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند و طی این سفر و زندگی در روستایی کوهستانی، با دنیا و ارزش‌هایی کاملا جدید مواجه می‌شود.

پولینا که به تازگی ۱۰ ساله شده است، طی سفری طولانی با قطار و اتوبوس، به کوهستان کانتابریا می‌رود تا در کنار پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کند. پولینا، از اینکه دیگر مجبور نیست عمه سوزانای ترسناکش را در شهر ببیند بسیار خوشحال است و در همین حین، متوجه می‌شود که تمایل و علاقه‌ی زیادی به زندگی در روستایی ناهموار در قلب کوهستان دارد. او در روستای پدربزرگ و مادربزرگش، با دنیایی ناشناخته مواجه می‌شود و شروع به کشف زوایای مختلف آن می‌کند، دنیایی که سرشار از برف و سرماست. او در این روستا با پسری نابینا و فقیر به نام نین نیز آشنا می‌شود و دوستی پایداری با او برقرار می‌کند و در همین دوستی، پولینا یاد می‌گیرد که به زندگی با دیدی متفاوت و جدید نگاه کند.

کتاب صوتی پولینا را محمد قاضی به فارسی برگردانده و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آن را منتشر کرده است.

دانلود کتاب صوتی پولینا


جودی آبوت دختری پرشر و شور و بلندپرواز است که در نوانخانه با تعدادی کودک یتیم زندگی می‌کند؛ تا اینکه روزی، شخصی او را به سرپرستی قبول کرده و از نوانخانه به کالج می‌فرستد. جودی که نمی‌داند او چه کسی است، نام بابا لنگ دراز را برای او انتخاب می‌کند و از آن به بعد، تصمیم می‌گیرد برای بابا لنگ دراز نامه بنویسد. کتاب صوتی بابا لنگ دراز شرح همین نامه‌های جودی به پدرخوانده‌اش است که با قلمی بسیار شیوا و جذاب بیان شده و روحیات ساده و معصومانهٔ جودی آبوت را نشان می‌دهد. کتاب صوتی بابا لنگ دراز از این جهت شنیدنی است که می‌توان صدای گوینده را با صدای خود جودی یکی دانست و جوری تصور کرد که انگار خود جودی نامه‌هایش را برای ما می‌خواند. ما همراه با جودی می‌خندیم و گریه می‌کنیم و پا به پای او پیش می‌رویم تا به هویت واقعی بابا لنگ دراز پی ببریم.

دانلود کتاب صوتی بابا لنگ دراز


کتاب انسان در جستجوی معنا اثر زیبا و خواندنی ویکتور فرانکل‌، روانپزشک اتریشی است. ویکتور فرانکل این اثر را بر اساس تجربیاتش از کار در اردوگاه‌های کار اجباری نوشته است.

ویکتور فرانکل در طول دوران زندگی‌اش مدتی را در اردوگاه‌های کار اجباری آشویتس و داخاو گذراند. او در این دوران پدر، مادر، برادر و همسرش را از دست داد. او و خواهرش تنها کسانی بودند که توانستند از این مهلکه نجات پیدا کنند. ویکتور فرانکل در طول آن مدت تجربیات وحشتناکی مانند گرسنگی، سرما، بی‌رحمی و خشونت را از سر گذراند. اما با این حال به دنبال معنایی برای زندگی می‌گشت چون زندگی را شریف و ارزشمند می‌دانست. کتاب انسان در جستجوی معنا نتیجه‌ی تلاش‌های او برای یافتن هدف زندگی است. این کتاب دو بخش دارد. یک بخش به این تجربیات او در اردوگاه‌ها می‌پردازد و بخش دیگر کتاب، تجربه‌ سال‌های کار در مطبش به عنوان روان‌پزشک است.

دانلود کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا


کتاب صوتی «مهاجر سرزمین آفتاب» نوشتهٔ حمید حسام ومسعود امیرخانی با گویندگی فاطمه محمدی در ناشر صوتی سماوا منتشر شده است. این کتاب خاطرات کونیکو یامامورا یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران است. کونیکو یامامورا که تا بیست و یک سالگی‌اش تحت آموزه‌های بودا پرورش یافته بود، آشنایی خود را با همسر مسلمانش، یک نقطۀ عطف می‌داند؛ نقطه‌ای که همه چیز بعد از آن تغییر کرد و او را به دنیای جدیدی از ارزش‌های اسلامی و انقلابی وارد کرد و ثمرۀ زندگی او، یعنی فرزند نوزده ساله‌اش را در راه پاسداری از این ارزش‌ها به مقام رفیع شهادت رسانید.

 این کتاب به روایت خاطرات کونیکویامامورا می ​پردازد. وی تنها مادر شهید است که اصالتی ژاپنی دارد و فرزند شهیدش جوان نوزده ساله‌​ای بود که هم در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت‌های زیادی داشت و هم در زمان جنگ تحمیلی با وجود سن کم، راهی جبهه​‌ها شد تا از اسلام و ایران دفاع کند که در عملیات والفجر یک، در منطقه فکه به شهادت رسید.


کتاب صوتی مهاجر سرزمین آفتاب


کتاب صوتی قلعه حیوانات -که با نام مزرعه حیوانات نیز شناخته می‌شود- نوشته جورج اورول است که به‌صورتی غیر مستقیم به شرایط حاکم بر شوروی سابق در طول جنگ جهانی دوم اشاره دارد.

جورج اورول در همه‌ی کتاب‌هایش از جمله قلعه حیوانات ابزار و عناصر داستان‌های علمی – تخیلی را به‌کار می‌گیرد، اما درحقیقت نوشته‌های او بیشتر از هر چیز تبلیغاتی‌ است بر ضد کمونیسم و اصولا هر نوع رژیم استبدادی. او رمان‌نویسی را روشی برای نشان دادن عالم اخلاق می‌دانست و به همین دلیل بود که از این راه اعتراضش را علیه‌ بی‌رحمی‌ها و سنگدلی‌های طرفداران فرانکو و استالین پیدا کرد.

در سال ۱۹۵۴ در میان درگیری‌های جنگ سرد اولین فیلم اقتباسی سینمایی کتاب قلعه حیوانات ساخته شد. در این نسخه و بر اساس این فیلم می‌توانستیم نتیجه بگیریم که نظام استالینیستی خوک‌ها بسیار بدتر از نظام سرمایه‌داری آقای جونز است. در حالیکه در داستان اصلی می‌شد نتیجه گرفت که هر دو به یک اندازه بد هستند.

کتاب صوتی قلعه‌ حیوانات از منظر ادبی به‌قدری اهمیت دارد که در کلاس‌های درس تدریس می‌شود؛ شنیدن این اثر از جورج اورول برای آن‌هایی که به مباحث آزادی، دیکتاتوری و دموکراسی علاقه‌مندند مناسب است.

کتاب صوتی قلعه‌ حیوانات

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin