کتاب شازده کوچولو، داستان جاودانه و زیبای آنتوان دوسنت اگزوپری با ترجمه شهناز مجیدی است. این داستان سفر یک پسر کوچک را از سیاره ب۶۱۲ که در آن ساکن است به زمین روایت می‌کند. سفری که برای پیدا کردن یک دوست آغاز شد و یادگیری‌ها و ماجراهای زیادی برایش به ارمغان آورد.

این کتاب صوتی در دو اجرا: ۱- خوانش کامل کتاب ۲-اقتباس نمایشی، با موسیقی و آواز با ترجمه‌ی عالی احمد شاملو و صدای جمعی از گویندگان توانا در اختیارتان قرار دارد تا خاطره خوبی برایتان رقم بزند.

این کتاب شرح سفر قهرمان داستان از سیاره‌ ب۶۱۲ به زمین و اتفاقاتی است که در طول مسیر برای او رخ می‌دهد. او با آدم‌های بسیاری برخورد می‌کند که هرکدام چیزی به او یاد می‌دهند و حرفی می‌زنند که او را حسابی به فکر فرو می‌برد.

علاوه بر این، با خلبان هم آشنا می‌شویم. هواپیمای خلبان در صحرایی دور از آبادی خراب شده است. مقدار آب و غذای باقیمانده‌اش به زحمت کفاف چند روز را می‌دهد و مشکل هواپیما هم پیدا نمی‌شود. مرد که حسابی نگران وضعیتش است، با پسر کوچکی برخورد می‌کند که از او می‌خواهد برایش یک گوسفند بکشد و این آغاز ماجرای دوستی خلبان و شازده کوچولو است.

شازده کوچولو از سیاره‌ ب۶۱۲ به دنبال پیدا کردن دوست و کسی که بتواند با او حرف بزند، به زمین سفر کرده است. او در راهش سیاره‌های زیادی را دیده است و ماجراهای زیادی برای تعریف کردن دارد. او از دیدن رفتار آدم بزرگ‌ها حسابی تعجب می‌کند و مرتب با خودش می‌گوید این آدم بزرگ‌ها راستی راستی عجیبند….

آنتوان دو سنت اگزوپه‌ری در ۲۹ ژوئن ۱۹۰۰ در لیون فرانسه متولد شد. اگزوپه‌ری تا قبل از جنگ جهانی دوم، خلبان تجاری موفقی بود. با آغاز جنگ، به نیروی هوایی فرانسه در شمال آفریقا پیوست. اگزوپه‌ری کتاب شازده کوچولو را با الهام از دیدار با کودکی در آفریقا، نوشته است. کتاب شازده کوچولو به بیش از سیصد زبان ترجمه شده و بارها مورد اقتباس تئاتری و سینمایی قرار گرفته است. آنتوان دو سنت اگزوپه‌ری در ۱۹۴۴ در حادثه‌ای که برای هواپیمایش رخ داد درگذشت. او بعد از مرگ به عنوان قهرمان ملی فرانسه شناخته شد.

دانلود کتاب صوتی شازده کوچولو

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin