سیدمهدی شجاعی در کتاب صوتی کشتی پهلو گرفته نقاط عطف زندگی بانوی دوعالم، حضرت زهرا (س) را در خلال یک داستان مرور کرده و مصائب زندگی ایشان را از زبان خود این بانو و اطرافیانشان نقل کرده است. این کتاب درواقع مرثیه‌ای به نثر از زبان و دل صاحبان عزای فاطمه (س)، دختر پیامبر (ص) است.

کشتی پهلوگرفته، پرفروش‌ترین اثر سید مهدی شجاعی و همچنین پرتیراژترین کتاب ادبیات داستانی ایران – طبق آمار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیش از ششصد هزار – ، ضمن مروری بر نقاط عطف حیات حضرت فاطمة زهرا (س)، روایت مصائب زندگی ایشان از زبان اطرافیانشان و نیز شخص خودشان است. در واقع می‌توان گفت این کتاب مرثیه‌ای است منثور از زبان و دل صاحبان عزای فاطمی. کتاب از ۱۴ فصل تشکیل‌یافته و راوی اول‌شخص در هرکدام از فصول، یکی از وابستگان حضرت فاطمه (س) هستند؛ فصل اول حضرت رسول، فصل دوم حضرت خدیجه (س)، فصل سوم خود حضرت زهرا (س)، فصل چهارم حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)، فصل پنجم امام حسن (ع)، فصل ششم امام حسین (ع)، فصل هفتم مجدداً حضرت زهرا (س)، فصل هشتم حضرت زینب (س)، فصل نهم فضه، فصل دهم حضرت ام کلثوم (س)، فصل یازدهم اسماء، فصل دوازدهم برای بار سوم حضرت فاطمه (س)، فصل سیزدهم مجدداً حضرت امیر (ع) و فصل چهارم از زبان آسمان روایت می‌شود.

سید مهدی شجاعی در شهریورماه سال ۱۳۳۹ در تهران چشم به جهان گشود. شجاعی پس از اخذ دیپلم ریاضی، وارد دانشکده‌ی هنرهای دراماتیک شد و در آن‌جا مدرک لیسانس خود را در رشته‌ی ادبیات نمایشی دریافت کرد. او همزمان در دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در رشته‌ی علوم سیاسی نیز تحصیل کرد، اما به این نتیجه رسید که باید تحصیلات خود را ناتمام بگذارد و به حرفه‌ی نویسندگی بپردازد. مجموعه‌ی این اتفاقات و تغییر رشته‌ها، شجاعی را به این باور رساند که در هیچ حوزه‌ای جز ادبیات نمی‌تواند بدرخشد و روح سرگشته‌ی خود را آرام کند. تجربه‌ی کاری موفق او در طی سال‌های گذشته و خلق بیش از ۱۰۰ اثر که اکثر آن‌ها در حوزه ادبیات نوجوان قرار دارند، نشان داد که او در مورد آینده‌ی خود در جوانی نهایتا بهترین تصمیم را اتخاذ کرده بود.

نخستین آثار سید مهدی شجاعی در بیست‌سالگی او به صورت داستان‌های سریالی در روزنامه‌ها منتشر می‌شد. او هشت سال به عنوان سردبیر فرهنگی روزنامه‌ی جمهوری اسلامی و همچنین هشت سال دیگر به عنوان سردبیر در ماهنامه‌ی صحیفه مشغول به کار بوده است.

کتاب صوتی کشتی پهلو گرفته پرفروش‌ترین اثر سیدمهدی شجاعی و پرتیراژترین کتاب ادبیات داستانی ایران طبق آمار وزرارت ارشاد است.

خرید کتاب صوتی کشتی پهلو گرفته

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin