کتاب صوتی کوزت خلاصه‌ای است از کتاب بینوایان نوشته ویکتور هوگو نویسنده توانمند و سرشناس فرانسوی. کوزت نام دختری است که توسط مادرش به خانواده‌ای سپرده شده و با سختی بسیار روزگار می‌گذراند. بینوایان با عنوان اصلی Les Misérables در سال ۱۸۶۲ منتشر شد و خیلی زود به محبوبیت زیادی بر روی صحنه نمایش رسید و بعدها فیلم‌ها و انیمیش‌هایش ساخته شد. کتاب صوتی کوزت را می‌توانید با صدای مرآت بهنام بشنوید.

داستان بینوایان روایت شخصی به نام ژان والژان است. ژان والژان بر اثر سختی و تنگدستی برای تهیه نان برای فرزندان خواهرش شیشه‌ی مغازه‌ای را شکسته و قرص نانی می‌دزدد و در این حین دستگیر می‌شود. مجازات دزدی نان پنج سال زندان در نظر گرفته می‌شود و به خاطر تلاش و اقدام‌های مکرر ژان والژان برای فرار از زندان این مدت به نوزده سال افزایش پیدا می‌کند. پس از آزاد شدن ژان والژان از زندان به مسافر‌خانه‌ای رفته و در آنجا کوزت را می‌بیند.

ویکتور هوگو شاعر، نویسنده و داستان‌نویس فرانسوی در ۲۶ فوریه سال ۱۸۰۲ در فرانسه متولد شد. ویکتور هوگو فرزند سوم خانواده کاپیتان ژوزف لئوپولد و سوفی فرانسوا تربوشه بوده است. به علت شغل پدر و جابجایی های مکرر ویکتور هوگو کودکی و نوجوانی خود را در کشورهای متعددی سپری کرده است. ویکتور هوگو سرودن شعر را با ترجمه آثار ویرژیل آغاز کرد و در فرانسه بیشتر به خاطر اشعارش شناخته می‌شود. مجموعه اشعارش با نام قصیده‌ها و دیگر اشعار در بیست سالگی منتشر شده است. ویکتور هوگو از نویسندگان مکتب رمانتیسم است و با مرام‌نامه‌ای که در ابتدای کتاب گوژپشت نتردام نوشته است این موضوع را به طور واضح بیان کرده و به نوعی می‌توان ویکتور هوگو را بنیان‌گذار مکتب رمانتیسم نامید.

خرید کتاب صوتی کوزت


کتاب صوتی جنایت و مکافات از فئودور میخاییلوویچ داستایفسکی نویسنده مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه است. در داستان جنایت و مکافات داستان دانشجویی به نام «راسکولنیکف» را می‌خوانیم که بنابر انگیزه‌های پیچیده‌ای مرتکب قتل می‌شود.

فیودار میخاییلوویچ فرزند دوم خانواده داستایِفسکی در ۳۰ اکتبر ۱۸۲۱ به دنیا آمد. پدرش پزشک بود و از اوکراین به مسکو مهاجرت کرده بود و مادرش دختر یکی از بازرگانان مسکو بود. او در ۱۸۴۳ با درجهٔ افسری از دانشکدهٔ نظامی فارغ‌التحصیل شد و شغلی در ادارهٔ مهندسی وزارت جنگ به دست آورد. اما در سال ۱۸۴۹ به جرم براندازی حکومت دستگیر شد. حکم اعدام او مشمول بخشش شد و در عوض او چهار سال در زندان سیبری زندانی بود و بعد از آن نیز با لباس سرباز ساده خدمت می‌کرد. شهرت او به خاطر رمان‌هایش: ابله، قمارباز، برادران کارامازوف و جنایت و مکافات است. داستایفسکی در۵۹ سالگی در ۹ فوریه ۱۸۸۱ در سن پترزبورگ از دنیا رفت.

کتاب صوتی جنایت و مکافات یکی از آثار مهم ادبیات روسیه و از آثار ادبی مهم دنیا به شمار می‌رود.

خرید کتاب صوتی جنایت و مکافات


کتاب صوتی هری پاتر و زندانی آزکابان، سومین کتاب از مجموعه‌ی هری‌ پاتر است. در کتاب صوتی هری پاتر و زندانی آزکابان، داستان با فرار یک زندانی آغاز می‌شود. زندانی‌ای که هری نمی‌داند به او چه ربطی دارد اما همه نگرانش هستند.

جی.کی. رولینگ با نام اصلی جوآن رولینگ در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۱۹۶۵ در انگلستان متولد شد. او در رشتهٔ زبان و ادبیات فرانسه در دانشگاه اکستر انگلستان به تحصیل پرداخت. ایده‌ی نوشتن کتاب هری‌پاتر نیز در همین دوران در روزی که برای رفتن به دانشگاه منتظر قطار بود، در سرش شکل گرفت. او در سال ۱۹۹۲ با مردی ازدواج کرد و از او صاحب دختری شد. این ازدواج عمر کوتاهی داشت. بعد از جدایی، جی.کی. رولینگ خود را یک شکست‌خورده‌ی واقعی می‌دید. او دست به خودکشی زد و مدتی نیز به دلیل افسردگی بستری بود.

اولین کتاب سری هری پاتر با عنوان هری پاتر و سنگ جادو در سال ۱۹۹۵ به چاپ رسید و پس از انتشار آن بود که شهرت و ثروت زیادی برای جی.کی. رولینگ به ارمغان آورد. با انتشار و موفقیت کتاب‌های هری‌پاتر، جی.کی. رولینگ به یکی از ثروتمندترین زنان دنیا تبدیل شد. او در لیست بیست نویسنده‌ی زن برتر دنیا قرار دارد و شخصیت او بارها و بارها مورد تحسین قرار گرفته است. او در حال حاضر فعالیت‌های خیریه‌ی زیادی را مدیریت می‌کند.

برای مطالعه کتاب صوتی هری پاتر و زندان آزکابان اینجا کلیک کنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin