کتاب هرگز سازش نکنید نوشتهٔ کریس واس و ترجمهٔ شهلا ثریا صفت است. نشر نوین این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این اثر، اصول درست مذاکره را به خوانندهٔ خود آموزش می‌دهد. این کتاب، بهترین کتاب مذاکره در سایت آمازون، پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز و جزو بهترین کتاب‌های کسب‌وکار در سال ۲۰۱۶ بوده است.

کریس واس، نویسندهٔ این کتاب، به خوانندهٔ خود توضیح می‌دهد که مذاکره چیزی جز ارتباط با نتایج نیست. همهٔ خواسته‌های شما به به‌دست‌آوردن چیزی که از دیگران می‌خواهید مربوط می‌شود. در همهٔ روابط، مناقشه بین دو طرف اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین مفید و حتی حیاتی است که بدانید چگونه بدون تحمل هرگونه آسیبی، برای به‌دست‌آوردن آنچه می‌خواهید، وارد این مناقشه شوید.

خرید کتاب هرگز سازش نکنید

کتاب پدر پولدار، پدر بی پول نوشته رابرت کیوساکی یکی از بهترین کتاب‌های نوشته در حوزه علوم اقتصادی و مالی است. کیوساکی در این اثر به مخاطبانش می‌آموزد که چگونه می‌توانند پول را به خدمت خود درآورند. کتاب پدر پولدار، پدر بی پول سال‌هاست که در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز خودنمایی می‌کند. برای آشنایی با اصول و قواعد مالی این کتاب را با ترجمه مهرناز صائمی بخوانید.

رابرت کیوساکی از یک خانواده دو رگه ژاپنی – آمریکایی و در هاوایی به دنیا آمد. رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست. او به‌عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی در جنگ ویتنام حضور داشته است. رابرت کیوساکی پس از بازگشت از ویتنام در سال ۱۹۷۷، شرکتی را تاسیس کرد و به تولید کیف پول مردانه از نایلون و ولکرو پرداخت. رابرت در ادامه زندگی حرفه‌ای خود، مؤسسه‌ای به نام مؤسسه بین‌المللی آموزش تاسیس کرد و به آموش تجارت و سرمایه‌گذاری در هفت کشور جهان پرداخت. این تاجر موفق در سن ۴۷ سالگی به سرمایه‌گذاری روی آورد و در این حوزه هم بسیار موفق عمل کرد. کیوساکی کلاس‌هایی برگزار می‌کند و در آن‌ها از سرمایه‌گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک و همچنین نحوه بیدار شدن نبوغ مالی در افراد می‌گوید.

خرید کتاب پدر پولدار پدر بی پول

کتاب از خوب به عالی نوشتهٔ جیم کالینز و ترجمهٔ فاطمه باغستانی است و انتشارات نسل نواندیش آن را منتشر کرده است. این کتاب توضیح می‌دهد که چرا بعضی از شرکت‌ها جهشی پیروزمندانه دارند اما بعضی دیگر نه؟

جیم کالینز متولد سال ۱۹۵۸ و نویسنده یا مشارکت‌کننده در نوشتن هفت کتاب حوزهٔ مدیریت خلاق از جمله خوب به عالی و ساختن برای ماندن است که تمام آن‌ها جزو پرفروش‌ترین کتاب‌های این زمینه شناخته می‌شوند. او ۴۰ سال به صخره‌نوردی مشغول بوده‌ است. جیم به رفتن راه‌های نرفته و خلاقیت و خطرپذیری معتقد است.

او مدرک کارشناسی ریاضی و MBA را از دانشگاه استنفورد و مدرک دکتری افتخاری را از دانشگاه کلرادو گرفته‌است.

خرید کتاب از خوب به عالی

کتاب خودت باش دختر، پر از داستان‌هایی عجیب، خنده‌دار و تلخ است که ریچل هالیس از زندگی شخصی‌ خودش تعریف می‌کند. او از طریق نوشتن تجربه‌هایش سعی کرده است آن‌ها را به ما بیاموزدو در این مسیر به زنانی که چالش‌هایی مانند او داشته‌اند کمک کند. در سراسر جهان نسخه‌های زیادی از این کتاب به فروش رفته است. این کتاب در سال 2018 منتشر شد و بلافاصله یکی از کتاب‌های روان‌شناسی و فمینیستی محبوب زن‌ها شد. ریچل هالیس در این کتاب رازهاى موفقیتش به عنوان یک زن، یک مادر شاغل، کارآفرین، ورزشکار و نویسنده را برای بقیه‌ی هم‌جنس‌هایش بازگو می‌کند. او عقیده دارد راز موفقیتش پذیرش واقعیاتى بود که همه ما درباره‌شان به خودمان دروغ مى‌گوییم. او در کتاب خودت باش دختر درباره بیست دروغى حرف می‌زند که باعث پیچیدگی زندگی ما و افکارى غیرمنطقى راجع به خودمان است.

خرید کتاب خودت باش دختر

کتاب بادبادک باز نوشته‌ی خالد حسینی قبل از اغتشاشات افغانستان شروع می‌شود. این کتاب روایت زندگی امیر، یک پسر افغانی است که به شکل اول‌شخص بازگو می‌کند. در این رمان سیاست شدیدا کمرنگ بیان شده و تاکید بیشتر آن‌ روی ارتباطات و احساسات مردم است. درحقیقت بادبادک‌باز درباره‌ی دوستی و خیانت و بهای وفاداری است. درباره دور ماندن از اصل و تمنای بازگشت به آن است.

اگر دوست دارید کتاب‌هایی بخوانید که علاوه‌بر کسب اطلاعات نسبتا خوب از وضعیت سیاسی و تاریخی افغانستان، شما را درگیر حوادث و ماجراهای خود کند و شما بتوانید خود را جای شخص اصلی داستان بگذارید، حتما کتاب بادبادک باز اثر خالد حسینی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

خرید کتاب بادبادک باز

یکی از کتاب‌های ارزشمند هم از نظر داستانی و هم از نظر تاریخی کتاب هزار و یک شب است. این کتاب که در دل داستان اصلی، داستان‌هایی با موضوعات متفاوت را طرح می‌کند. این‌که این کتاب در اصل مربوط به چه کشوری است و دقیقا چه داستان‌هایی داشته، رازی است که مانند داستان‌های داخلش، از افراد متفاوت روایتی شده است و هیچ‌چیز درمورد این کتاب به طور قطع اثبات نشده است. برخی به دلیل نحوه نگارش کتاب، یعنی داستان‌هایی تو ‌در تو، آن را منصوب به هند می‌دانند و بعضی دیگر به دلیل نام شخصیت‌های اصلی داستان و آشنایی ایرانیان با داستان‌های تو در تو، آن را یک داستان ایرانی می‌دانند.

کتاب هزار و یک شب داستانی است از پادشاهی، به عنوان شهریار و روایتگر داستان، شهرزاد است. بیشتر این داستان‌ها در بغداد و ایران باستان اتفاق می‌افتد و داستان‌های آن را از ریشه‌ی ایرانی و برگردانی از کتاب هزارافسان می‌دانند.

کتاب هزار و یک شب

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin