کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر درباره‌ٔ فردی به نام طرماح ‌بن ‌عدی الطایی است. او یکی از افرادی است که در روزهای آخر که به شهادت امام حسین (ع) منتهی می‌شود به حضور می‌رسد اما موضوع به همینجا ختم نمی‌شود. طرماح ‌بن ‌عدی الطایی کسب اجازه می‌کند تا برای خانواده‌اش غذا ببرد. و به سمت خانواده و قبیله‌اش راهی می‌شود؛ اما هنگامی که برمی‌گردد، متوجه می‌شود که دیر رسیده است. او خبر شهادت امام حسین (ع) را می‌شنود. او به دلیل این دیر رسیدن هرگز نمی‌تواند از بار غم و اندوهی که بر سرش سایه افکنده، رهایی پیدا کند. 

یاسین حجازی هفتاد و سومین نفر را بر اساس متون کهن مانند تاریخ طبری و کتاب مقتل‌خوانی آه نوشته است. در هفتاد و سومین نفر به زندگی و شرح شهادت شخصیت‌هایی چون عباس‌بن‌علی (ع)، قاسم‌بن‌حسن (ع) علی‌اصغر (ع)، علی‌اکبر (ع) و…. پرداخته شده است. 

هفتاد و سومین نفر برای دوست‌داران امام حسین (ع) جذاب و شنیدنی است. علاقه‌مندان به آثار دینی و آیینی نیز از شنیدن کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر لذت می‌برند.

کتاب صوتی هفتاد و سومین نفر


شکی نیست که داستان رستم و سهراب یکی از مشهورترین و ماندگارترین داستان‌های شاهنامه است، این داستان یکی از عظیم‌ترین تراژدی‌های ایران‌زمین است که نسل به نسل در محافل و مجالس نقل شده و کمتر کسی را حتی در نسل جوان می‌توان یافت که با قهرمانان اسطوره‌ای این داستان آشنایی نداشته باشد.

تورانیان به تاخت به مرز ایران رسیده‌اند؛ خبری ناراحت‌کننده و تلخ که لبخندی عمیق بر لب‌های کیکاووس، پادشاه ایران، آورده است! اما چرا؟ از آن سو، افراسیاب، پادشاه تورانیان، از اینکه سهراب دژ سپید را تصرف کرده و مهیای جنگ با رستم می‌شود، در پوست خود نمی‌گنجد. رستم فرزند زال (پسر سام) و رودابه (دختر مهراب کابلی) است. در شاهنامه اشاره‌ای به دوران کودکی رستم نشده است و تنها سه داستان مربوط به دوران نوجوانی‌اش وجود دارد.

کتاب صوتی رستم و سهراب ابوالحسن تهامی


کتاب صوتی دمیان نوشته‌ی هرمان هسه داستان مرد جوانی است که خود راوی داستان است و این‌گونه به نظر می‌رسد که روایت کتاب روایت دوران کودکی و نوجوانی نویسنده است. سینکلر شخصیت اصلی داستان درباره دوران کودکی خود سخن می‌گوید. سینکلر در خانواده‌ای مسیحی، مذهبی و معتقد زاده شده است و در دوران کودکی با آرامش خاطر و بدون هیچ گناه یا اشتباهی تا سن ده سالگی را گذرانده بود.

نویسنده در کتاب خویش درباره پوسته انسان‌ها سخن می‌راند و بیان می‌دارد تمامی انسان‌ها در دو دنیا زندگی می‌کنند، دنیایی که در حال عبادت و نیایش و در کل دنیای پرهیزکاری است. دنیای دیگر دنیایی است مرموز و اسرارآمیز، دنیای وحشت و وجدان، دنیای خیانت و دروغ. هرمان هسه درباره شناخت آدمیان از انسان بودن سخن گفته است. دنیایی که سینکلر در آن رشد یافته بود دنیای نخستین بود؛ دنیایی عاری از گناه و ظلمت. در دنیای سینکلر آرامش و مذهب در کنار یکدیگر حضور داشتند و راستی و صداقت دو عنصر این دنیا بودند.

کتاب صوتی دمیان


کتاب صوتی دختری از بروکلین نوشتهٔ گیوم موسو و ترجمهٔ آریا نوری و با صدای امید تقوی، سحر بیرانوند و آرمان سلطان‌زاده است و آوانامه آن را منتشر کرده است. این کتاب صوتی که بر اساس داستان زندگی ناتاشا کامپوش نوشته است، موفق شد عنوان پرفروش‌ترین رمان ۲۰۱۶ فرانسه را از آن خود کند.

گیوم موسو (Guillaume Musso) در سال ۱۹۷۴ میلادی در فرانسه چشم به جهان گشود. او از کودکی به نوشتن علاقه داشت و نوشتن را خیلی زود آغاز کرد. در نوزده‌سالگی به آمریکا سفر کرد اما چند وقت بعد دوباره به وطنش برگشت. چون به نیویورک علاقه داشت تصمیم گرفت داستانی بنویسد که در آنجا رخ می‌دهد و به این ترتیب کتاب ماجرای ناپدید شدن ونکا راکول متولد شد.

گیوم موسو نویسنده‌ای است که کتاب‌هایش در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز قرار دارند. در سال ۲۰۰۳ در پی تصادفی شدید داستان «و بعد» را نوشت. ماجرای این کتاب دربارهٔ مردی است که از مرگ برگشته است. این رمان موفق شد در فرانسه بیش از یک میلیون بفروشد و به بیست و سه زبان ترجمه شود. از روی آن فیلمی نیز با بازی جان مالکوویچ و اوانجلین لیلی ساخته شد.

کتاب صوتی دختری از بروکلین

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin