کتاب صوتی درمان شوپنهاور اثر اروین د. یالوم، رمانی‌ست که بر اساس دیدگاه‌های روانشناسی و فلسفی نوشته شده و در سال ۲۰۰۵ به انتشار رسیده است. این کتاب روایت زندگی روان‌پزشکی است که به سرطان بدخیم مبتلاست و پس از وقفه‌ا‌ی کوتاه، تصمیم به ادامه‌ی جلسات روان‌درمانی گروهی می‌گیرد تا هراس مرگ را از خود دور کند. در میان این جلسات روان‌درمانی، نظرات آرتور شوپنهاور، فیلسوف بزرگ نیز مطرح می‌شود.

اروین دی یالوم ( -۱۹۳۱) روان‌شناس آمریکایی است. عمده کتاب‌های یالوم به فارسی ترجمه و با اقبال بسیار مواجه شده‌اند. یالوم در رمان‌هایش از شخصیت‌های مشهور فلسفی استفاده می‌کند تا از طریق آن‌ها به فلسفه نقبی بزند و سپس با تخصص خود که روان‌شناسی اگزیستانسیالیسم (وجودی) است، بتواند این دو حوزه را به هم پیوند بزند و با بیانی ساده، دشوارترین مفاهیم را به وسیلهٔ داستان برای خوانندگان مطرح کند. او در این کتاب به سراغ شوپنهاور رفته است. آرتور شوپنهاور (۱۷۸۸–۱۸۶۰ میلادی) فیلسوف آلمانی، یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان اروپا و فیلسوف پرنفوذ تاریخ در حوزهٔ اخلاق، هنر، ادبیات معاصر و روان‌شناسی جدید است. جهان همچون اراده و تصور مشهورترین کتاب اوست. در کتاب یالوم با شخصیت و زندگی او بیشتر آشنا می‌شویم و اینکه پشت عقاید شوپنهاور چه نیتی پنهان است که ازطریق یالومِ روان‌شناس کشف می‌شود. نکتهٔ جالب این کتاب، شرح رویدادهای یک گروه‌درمانی است. یالوم در این کتاب یکی از ایده‌های موفق عالم روان‌شناسی را که گروه‌درمانی نام دارد، بسط داده و توضیح می‌دهد که در گروه‌درمانی چه اتفاقاتی می‌افتد و چه عواملی باعث می‌شود درمانجوها به سمت بهبودی سوق پیدا کنند.

اروین د. یالوم، نویسنده‌ی کتاب صوتی درمان شوپنهاور خود تحصیلات روان‌درمانی داشت و به مباحث فلسفی علاقه‌مند بود. او در این کتاب نیز علاوه بر روایت یک داستان، خواننده را با نگاه فلسفی و روان‌شناختی خود نسبت به انسان و زندگی همراه می‌کند، بنابراین اگر شما نیز از افرادی هستید که هم به ادبیات داستانی و هم به موضوعات فلسفی و روان‌شناختی علاقه‌مند هستید، خواندن این کتاب می‌تواند برایتان لذت‌بخش باشد.

اگر طرفدار کتاب صوتی هستید، کتاب درمان شوپنهاور در قالب کتاب صوتی نیز در دسترس است. کتاب صوتی درمان شوپنهاور توسط کیومث پارسای ترجمه شده و توسط انتشارات مصدق به انتشار رسیده و گوینده‌ی آن نیز میلاد فتوحی است. ناشر صوتی این کتاب نیز آوانامه است.

دانلود کتاب صوتی درمان شوپنهاور

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin