کتاب صوتی مادران سمی و آسیب‌های وارد به دختران، نوشته سوزان فوروارد است که نشر لیوسا آن را با ترجمه مینا فتحی در ایران به چاپ رسانده است. فوروارد در این کتاب صوتی به مادرانی پرداخته که دچار بیماری‌های روحی‌ متعددی‌اند. او در این کتاب ابتدا به تعریف این مادران و تقسیم‌بندی آنها پرداخته، سپس راه‌های مقابله با آنها را توضیح داده است.

سوزان فوروارد متولد ۱۴ می ۱۹۳۸ است. حرفه او به عنوان روان‌درمانگر از زمانی آغاز شد که او در مؤسسه معتبر روان‌پزشکی ucla برای کار داوطلب شد. فوروارد توانست توانایی‌های خود را در این مؤسسه به خوبی نشان دهد.

او پس از گرفتن مدرک کارشناسی، برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت و مدرک خود را در رشته کار اجتماعی روان‌پزشکی گرفت. فوروارد توانست مجوز مددکار اجتماعی بالینی را بگیرد و پس از مدتی مدرک دکتری خود را نیز گرفت. او سال‌هاست به‌عنوان روان‌شناس و مشاوری مشهور و کاربلد در بسیاری از مراکز روانپزشکی جنوب کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

زندگی فوروارد به عنوان یک نویسنده با انتشار کتابی به نام «خیانت به بی‌گناهی» در سال ۱۹۷۸ شروع شد. نگارش این کتاب فوروارد را متوجه مطلبی ساخت. او فهمید که با نوشتن چقدر می‌تواند بر زندگی مردم تأثیر بگذارد و به بهبود مشکلات ذهنی آنها کمک کند.

کتاب دوم، مردانی که از زنان متنفرند و زنانی که آنها را دوست دارند، به یک پدیده تبدیل شد. این کتاب برای بیش از ۴۴ هفته در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت و حتی موضوع ویژه‌برنامه‌ای تلویزیونی شد.

اما موفقیت سوزان فوروارد به عنوان یک نویسنده به این‌جا ختم نمی‌شود. کتاب بعدی او، والدین سمی، این نویسنده را به بالای جدول نیویورک تایمز برد. این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

از سوزان فوروارد کتاب‌های بسیار دیگری نیز منتشر شده و هرکدام به آسیب‌های روحی که انسان‌ها در طول زندگی ممکن است با آنها مواجه شوند پرداخته است. کتاب‌های او به سراغ موضوعات پرچالش جامعه می‌روند. دغدغه‌هایی که گاه خیلی از ما نمی‌دانیم چطور باید مدیریت‌شان کنیم و چگونه خود را ازدام آدم‌های سمی نجات دهیم.

Leave A Comment

Recommended Posts

معرفی چندکتاب گویا

تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است. بخش […]

admin

چه کتاب های صوتی بشنویم؟

کتاب صوتی قصه های قرآن (۱ و ۲) نوشتهٔ مهدی آذریزدی است. مصطفی رحماندوست (شاعر و نویسندهٔ کودکان) گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی پنجمین جلد از مجموعهٔ مشهور «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» است. مجموعهٔ «قصه‌های خوب […]

admin