کتاب صوتی مادران سمی و آسیب‌های وارد به دختران، نوشته سوزان فوروارد است که نشر لیوسا آن را با ترجمه مینا فتحی در ایران به چاپ رسانده است. فوروارد در این کتاب صوتی به مادرانی پرداخته که دچار بیماری‌های روحی‌ متعددی‌اند. او در این کتاب ابتدا به تعریف این مادران و تقسیم‌بندی آنها پرداخته، سپس راه‌های مقابله با آنها را توضیح داده است.

سوزان فوروارد متولد ۱۴ می ۱۹۳۸ است. حرفه او به عنوان روان‌درمانگر از زمانی آغاز شد که او در مؤسسه معتبر روان‌پزشکی ucla برای کار داوطلب شد. فوروارد توانست توانایی‌های خود را در این مؤسسه به خوبی نشان دهد.

او پس از گرفتن مدرک کارشناسی، برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت و مدرک خود را در رشته کار اجتماعی روان‌پزشکی گرفت. فوروارد توانست مجوز مددکار اجتماعی بالینی را بگیرد و پس از مدتی مدرک دکتری خود را نیز گرفت. او سال‌هاست به‌عنوان روان‌شناس و مشاوری مشهور و کاربلد در بسیاری از مراکز روانپزشکی جنوب کالیفرنیا فعالیت می‌کند.

زندگی فوروارد به عنوان یک نویسنده با انتشار کتابی به نام «خیانت به بی‌گناهی» در سال ۱۹۷۸ شروع شد. نگارش این کتاب فوروارد را متوجه مطلبی ساخت. او فهمید که با نوشتن چقدر می‌تواند بر زندگی مردم تأثیر بگذارد و به بهبود مشکلات ذهنی آنها کمک کند.

کتاب دوم، مردانی که از زنان متنفرند و زنانی که آنها را دوست دارند، به یک پدیده تبدیل شد. این کتاب برای بیش از ۴۴ هفته در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفت و حتی موضوع ویژه‌برنامه‌ای تلویزیونی شد.

اما موفقیت سوزان فوروارد به عنوان یک نویسنده به این‌جا ختم نمی‌شود. کتاب بعدی او، والدین سمی، این نویسنده را به بالای جدول نیویورک تایمز برد. این کتاب در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفت.

از سوزان فوروارد کتاب‌های بسیار دیگری نیز منتشر شده و هرکدام به آسیب‌های روحی که انسان‌ها در طول زندگی ممکن است با آنها مواجه شوند پرداخته است. کتاب‌های او به سراغ موضوعات پرچالش جامعه می‌روند. دغدغه‌هایی که گاه خیلی از ما نمی‌دانیم چطور باید مدیریت‌شان کنیم و چگونه خود را ازدام آدم‌های سمی نجات دهیم.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin