جیمز دوتی، پزشک درمانگر بالینی در گروه جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه استنفورد و مدیر مرکز تحقیقات و آموزش همیاری و نوع دوستی در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد است. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه کالیفرنیا، ایروین و دانشکده پزشکی در دانشگاه تولین به پایان رساند. او در رشته جراحی مغز و اعصاب در مرکز پزشکی ارتش والتر رید آموزش دید و فلوشیپ را در زمینه جراحی مغز و اعصاب کودکان در بیمارستان کودکان در فیلادلفیا (CHOP) و در نورالکتروفیزیولوژی متمرکز بر استفاده از پتانسیل های برانگیخته برای ارزیابی یکپارچگی عملکرد عصبی تکمیل کرد. علایق تحقیقاتی اخیر او بر توسعه فناوری هایی با استفاده از پرتوهای متمرکز پرتو در ارتباط با روباتیک و تکنیک های هدایت تصویر برای درمان تومورهای جامد و سایر آسیب شناسی ها در مغز و نخاع متمرکز شده است. او 9 سال را در خدمت وظیفه در سپاه پزشکی ارتش ایالات متحده گذراند.

در سال ۲۰۱۶ کتابی از جیمز دوتی با عنان مغازه جادویی منتشر شد. این کتاب چند سال بعد توسط گروه بی‌تی‌اس تبلیغ شد و به کتابی پرمخاطب تبدیل شد.

مغازه جادویی درباره چیست؟

این کتاب داستانی شگفت انگیز است در مورد اینکه چگونه می توانیم با مهربانی و مهربانی زندگی کنیم. این کتاب یک داستان واقعی درباره نویسنده است که با او به عنوان یک پسر شروع می شود. زنی ناشناس رفتاری از شفقت نشان می دهد و رازهای ناشناخته ای را به پسر می آموزد که قلب و ذهن را تشویق می کند تا به طور هماهنگ کار کنند و منجر به زندگی سالم تر و شادتر شوند. پسر در سال‌های بزرگسالی خود گم می‌شود، در جست‌وجوی ثروت و دیگر جست‌وجوی‌های یک زندگی مدرن بدون فکر. پس از چندین رویداد غم انگیز، او رازهایی را که در جوانی آموخته بود، تجدید می کند. کتاب در حالی پایان می‌یابد که نویسنده بیشترین احساس خود را از تحقق زندگی احساس می‌کند، که او با اعمال محبت و مهربانی به آن دست می‌یابد.

نویسنده (جیم) که به عنوان پسری از یک خانه فقیر، آشفته و خشن شروع می شود، با مادر (روت) صاحب یک مغازه جادوگری روبرو می شود. پسر در طول تعطیلات تابستانی خود هر روز به دیدن روت می رود. روت با گذراندن وقت روزانه با او و آموزش ابزارهایی که به او کمک می کند، عمل مهربانی واقعی را نشان می دهد:

  •  بدنش را شل کند
  • ذهنش را آرام کند
  • قلبش را باز کند
  • آنچه را که دوست دارد محقق شود تجسم کنید.

جیم بزرگ می شود و به تمام آنچه که آرزو دارد می رسد. فراتر از آن چیزی که پسری با پیشینه او می توانست تصور کند. به ناچار این دستاوردها بر کسب اعتبار و تله های ثروت متمرکز است. پس از تبدیل شدن به یک جراح مغز و اعصاب برجسته، او یک کارآفرین می شود و ثروت هنگفتی به دست می آورد.

جیم در تصادف همه چیز از جمله ازدواج و ثروتش را از دست می دهد. او این شانس را دارد که مالکیت خود را بر یک شرکت بازیابی تثبیت کند، اما تصمیم می گیرد به تعهد خود مبنی بر وصیت آن به خیریه احترام بگذارد. او متوجه می شود که به محض اینکه پول خود را بخشید، وضوح، هدف و آزادی بیشتری نسبت به قبل به دست می آورد. او به این فکر می‌کند که چگونه در طول دهه‌ها به دنبال ثروت، تمرین‌های تمرکز حواس خود را کنار گذاشته است. جیم نتیجه می گیرد که او واقعاً اهمیت آموزه های روت را درک نکرده است.جیم این شیوه‌ها را تجدید می‌کند و به کامل‌ترین مراحل زندگی‌اش می‌رسد: بازگشت به یک جراح مغز و اعصاب، این بار برای بیماران بی‌پول در آمریکای سرکوب‌شده. او مرکزی برای مطالعه شفقت در دانشگاه استنفورد تأسیس می کند و با همکاری عالیجناب دالایی لاما کار می کند. او متوجه می شود که خوشبختی واقعی از نشان دادن شفقت نسبت به انسان های دیگر حاصل می شود: قلب و ذهن به طور هماهنگ کار می کنند.

کتاب مغازه جادویی در ایران

کتاب مغازه جادویی نوشته جیمز آر دوتی با ترجمه مهدی مهریار در انتشارات چلچله منتشر شده است. این کتاب داستانی واقعی از زندگی نویسنده است. اعضای گروه موسیقی مشهور بی‌تی‌اس (BTS) خواندن این کتاب را توصیه کرده‌اند. برای خرید کتاب مغازه جادویی به سایت طاقچه مراجعه کنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

چهل قانون شمس تبریزی درباره عشق

یکی از رمان‌های مشهور ترکیه‌ای در سال‌های اخیر رمان ملت عشق نوشته‌ی الیف شافاک است. این رمان در دل یک داستان عاشقانه امروزی به بررسی رابطه میان مولانا و شمس تبریزی می‌پرداز. این رمان با عنوان‌هایی همچون عشق یا چهل قانون عشق […]

admin

خلاصه‌ای رمان مشهور موش‌ها و آدم‌ها

رمان موش ها و آدم ها یکی از مشهورترین رمان های جان اشتاین بک است. این رمان روایتی است از دو دوست به نام‌های جورج و لنی که زندگی ساده و آرزوهای ساده‌ای دارند و برای محقق کردن‌ رؤیاهایشان، تلاش زیادی می‌کنند. […]

admin