خلاصه‌کتاب کیمیاگر داستانی نمادین از پائولو کوئیلو، نویسندهٔ برزیلی، است که آن را اثری اقتباسی از دفتر ششم «مثنوی معنوی» مولوی دانسته‌اند؛ بااین‌حال نویسندهٔ کتاب گفته که او برای نوشتن این اثر مشهور از یکی از داستان‌های «خورخه لوئیس بورخس»، نویسنده مشهور آرژانتینی، بیشترین الهام را گرفته است. خلاصهٔ کتاب کیمیاگر شاید نتواند به‌اندازهٔ توصیف‌ها و جزئیات شخصیت‌های غنیِ نسخهٔ اصلی آن جذابیت داشته باشد، اما در این خلاصه تلاش شده تا نکات کلیدی و اشاراتی را که نویسنده در قالب داستان به آن پرداخته است، گردآوری شود.

کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو، داستانی نمادین از یک چوپان ساده به نام «سانتیاگو» است که در جستجوی افسانهٔ شخصی خود تصمیم می‌گیرد که برخلاف خواسته‌ٔ پدر و مادرش به شغل چوپانی روی آورد. او عاشق سفر بود، اما هرگز نمی‌دانست که چرا گشت‌وگذار با گوسفندها و صحبت‌کردن با آن‌ها اینقدر در زندگی‌اش اهمیت دارد. سانتیاگو نیز همانند ما گمشده‌ای داشت. او هنگامی که در کنار گوسفندان به آسمان نگاه می‌کرد، همواره از خود سؤالاتی دررابطه‌با معنا و چیستی زندگی می‌پرسید. او هم مثل ما از درستی رؤیاهای خود مطمئن نبود و نمی‌دانست چه چیزی در انتظارش است؛ بااین‌حال برخلاف بسیاری از ما جسارت دنبال‌کردن رؤیای خود را به ‌دست آورد، از زندگی تکراری و آرام خود دست کشید، در جست‌وجوی حقیقتی که قلبش آن را طلب می‌کرد، قدم در مسیری ناشناخته گذاشت و رنج چالش‌ها و موانع راه را به جان خرید.

در این خلاصه‌‌کتاب با فرازونشیب‌های زندگی سانتیاگو و درس‌های ارزشمندی که در طول مسیرش کسب کرد، آشنا خواهید شد. هر جمله و هر حکایت، بیانگر درسی ارزشمند است که نویسنده آن را در قالب شخصیت‌های داستان و با زبانی ساده به رشتهٔ تحریر در آورده است. شاید مطالعه‌ٔ این خلاصه‌‌کتاب آغازگر تلنگرهایی در شما شود تا بتوانید دوباره رؤیاهای کودکی‌ خود را زنده کنید.

Leave A Comment

Recommended Posts

معرفی چندکتاب گویا

تاب صوتی چهره غمگین من (جلد اول) مجموعه داستان‌های ادبیات آلمان است که با ترجمه تورج رهنما منتشر شده است. این کتاب داستان‌هایی جذاب را گردآوری گرده است که براساس سال چیده شده‌اند. این کتاب با صدای امیرمحمد صمصامی و مریم مشایخی منتشر شده است. بخش […]

admin

چه کتاب های صوتی بشنویم؟

کتاب صوتی قصه های قرآن (۱ و ۲) نوشتهٔ مهدی آذریزدی است. مصطفی رحماندوست (شاعر و نویسندهٔ کودکان) گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و انتشارات نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی پنجمین جلد از مجموعهٔ مشهور «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» است. مجموعهٔ «قصه‌های خوب […]

admin